Bytom: Teatr Rozbark „Zagubieni w skórze” – chor. Anna Piotrowska

Zdjęcie: Bytom: Teatr Rozbark „Zagubieni w skórze” – chor. Anna Piotrowska

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Bytomski Teatr Rozbark zaprasza na premierę spektaklu Zagubieni w skóze w choreografii i reżyserii Anny Piotrowskiej. Przedstawienie stanowi fizjologiczno-filozoficzną opowieść o głębokim doświadczaniu i poznawaniu siebie. W kolejnym spektaklu – po democratic body – artystka pochyla się nad CIAŁEM, które staje się głównym bohaterem spektaklu. Skóra staje się pewną umownością, ochroną, parasolem, trampoliną. Obecność i szersze poznanie siebie – swojego ciała, powoduje lepsze funkcjonowanie w społeczeństwie innych, ale tych samych ciał. W rolę głównego bohatera wcielą się tancerze Teatru ROZBARK, znani publiczności z poprzednich produkcji Piotrowskiej: Angelika Tomasiak, Artur Bieńkowski, Szymon Dobosik, Jacek Niepsujewicz, Alexey Torgunakov oraz Piotr Mateusz Wach.

Piotrowska próbuje udzielić odpowiedzi na nurtujące ją pytania: czym jestem i co stanowi mnie, a co za tym idzie – kim jestem? Znamy siebie tylko na powierzchni, ślizgamy się po wierzchu swojego jestestwa. Zagubieni, zabiegani, obcy dla samych siebie – po prostu nie znamy się dobrze. Nie mamy czasu wsłuchiwać się w potrzeby naszego ciała, które ma swoją wrażliwość, inteligencję i potrzeby.

 

Koncepcja, reżyseria, choreografia: Anna Piotrowska

Kreacja i wykonanie: Angelika Tomasiak, Artur Bieńkowski, Szymon Dobosik, Jacek Niepsujewicz, Alexey Torgunakov, Piotr Mateusz Wach

Muzyka: Michał Mackiewicz

Kostiumy: Adam Królikowski

Scenografia: Anna Piotrowska

Światło: Anna Piotrowska & Paweł Murlik

Asystent reżysera: Adrian Koszewski

Realizacja: Michał Wawrzyniak, Dastin Greczyło

Obserwatorium krytyczne: Anna Duda, Aleksandra Kranz,

Czas: 60 min.

BYTOMSKI TEATR TAŃCA I RUCHU ROZBRAK mieści się w budynku zabytkowej cechowni Kopalni Rozbark, którą założono w 1868 roku. Wydobycie węgla zakończono w 2004 roku, a trzy lata później część zabudowań Kopalni została wpisana do rejestru zabytków. Działalność Teatru ROZBARK opiera się na trzech pionach: działalności artystycznej, edukacyjnej i społecznej. Misją i założeniem Teatru ROZBARK jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu, z którymi chce docierać do dzieci, młodzieży i dorosłych. Kulminacją działań promujących taniec współczesny są kolejne edycje ROZBARK IN MOTION // Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego i Festiwalu Sztuki Tanecznej. Kierownikiem artystycznym zespołu jest Anna Piotrowska, tancerka, choreograf, reżyser, nauczyciel tańca współczesnego, stypendystka British Council Awards 2004, dwukrotna laureatka SoloDuo Dance Festival w Budapeszcie.

www.teatrrozbark.pl

ANNA PIOTROWSKA – kierownik artystyczny zespołu Teatru ROZBARK, tancerka, choreografka, reżyserka, nauczycielka tańca współczesnego, Fundator i Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Tańca eferte, założycielka „mufmi” w Warszawie (1995 – teatr działa w Klubie DGW). Stworzyła ponad 70 autorskich choreografii  i przedstawień. Pomysłodawczyni i koordynatorka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych programów edukacyjno-kulturalnych: PolemiQi, Atak przestrzeni, Kierunek (Europa_Warszawa).taniec, SoloDuo_Polska, laboratorium choreografii, British 4 Polish Dance i in. Laureatka „SoloDuo Dance Festival” (Budapeszt 2005/2006), wielokrotnie jurorka SoloDuo. Była stypendystką British Council Awards 2004 Young Polish Arts Entrepreneur. Jest producentką przedstawień teatru tańca oraz jurorką Doliny Kreatywnej programu TVP2 w dziedzinach taniec i animacja kultury. Anna Piotrowska uczestniczyła jako gość w festiwalu Gramigna Festival (Palermo 2007), International Poesifestival (Sztokholm 2007), Nu Dance Fest (Bratysława 2007/2008), Fabriaktionen (Berlin 2008), Working Title Festival (Bruksela 2008), jak również wielokrotnie jako gość Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego (Bytom), Międzynarodowego Festiwalu Współczesnych Form Tańca (Kalisz, główna nagroda 2007), Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca (Lublin), wielokrotny gość festiwalu SoloDuo Dance Festival (Budapeszt 2005-2012). Reżyser ruchu w teatrach dramatycznych m.in. w Szczecinie, Zielonej Górze, Poznaniu, Krakowie, Warszawie, Białymstoku i Legnicy. Współpracowała
z takimi reżyserami, jak: Paweł Kamza, Michał Siegoczyński, Artur Tyszkiewicz.

Koszt: bilet ulgowy 30 zł, normalny 40 zł | spektakl premierowy

           bilet ulgowy 20 zł, normalny 30 zł (zwykły spektakl, np. 8 listopada 2015)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

premiera •

godz. 19:00

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close