Bytom: Teatr ROZBARK „zjednoczone stany zmyślone” – opieka art. Anna Piotrowska

Zdjęcie: Bytom: Teatr ROZBARK „zjednoczone stany zmyślone” – opieka art. Anna Piotrowska

Fot. materiały Teatru ROZBARK.

Wersja do druku

Udostępnij

Pretekstem do realizacji wieczoru pod wspólnym tytułem zjednoczone stany zmyślone jest chęć ukazania indywidualnego myślenia, a także odrębnego sposobu postrzegania sztuki, jak również próba wymiany doświadczeń i wzajemnych inspiracji artystów. Wieczór złożony jest z sześciu odrębnych prac, wykreowanych przez zespół Teatru ROZBARK pod kierunkiem artystycznym Anny Piotrowskiej.

Program wieczoru:

1. pastmefuture

koncepcja i choreografia: Anna Piotrowska

wykonanie: Szymon Dobosik, Alexey Torgunakov

2. śmieciowa MA królowa!

koncepcja i choreografia: Szymon Dobosik, wykonanie: Angelika Tomasiak

3. bless the king_nieliryczna pieśń / prolog

koncepcja, kreacja i wykonanie: Anna Piotrowska i Kamil Bończyk

przerwa 15 min.

4. [the first piece]

koncepcja i wykonanie: Alexey Torgunakov

5.      + – – +

opieka artystyczna: Anna Piotrowska,

kreacja i wykonanie: Anna Piotrowska, Angelika Tomasiak, Artur Bieńkowski, Kamil Bończyk, Szymon Dobosik, Alexey Torgunakov,

światła: Paweł Murlik,

realizacja: Michał Wawrzyniak, Marcin Aleksiej, Dastin Greczyło,

premiera: 24 czerwca 2017, Teatr ROZBARK, Bytom.

Bilety w cenie: 20 zł ulgowy, 30 zł normalny.

Zespół Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK ma swoim koncie już kilka produkcji w reżyserii i choreografii Anny Piotrowskiej: democratic body (2015), Zagubieni w skórze (2015), umarłam w krasie, czyli przypuszczalnie żyłam (2015), Podziemne słońca (2016), Fast Food Foot (2017 ) i spektakle z gościnnymi choreografiami m.in.: Mommy Issues (chor. Cecilia Moisio, 2016). Z częścią składu zespołu w reżyserii Anny Piotrowskiej zrealizowane zostały wcześniej również inne produkcje, m.in. spektakl dyplomowy dla studentów PWST w Krakowie na Wydziale Teatru Tańca pt.: TRANSDYPTYK (2013), czy I don’t wanna be a horse w ramach międzynarodowego projektu Recording Fields (Düsseldorf, Tanzhau sNRW, 2014) – spójne z wieloma aktualnie podejmowanymi kierunkami poszukiwań artystycznych. Ponadto zespół realizuje również inne projekty, skierowane zarówno do dziecięcego widza (czytANKI perFORMAtywne, 2016) lub spektakle przy udziale zaproszonych do współpracy twórców, np. nagrodzony Grand Prix XIII Ogólnopolskiego Przeglądu Monodramu Współczesnego w Warszawie i Nagrodą Główną III Koszalińskich Ogólnopolskich Dni Monodramu spektakl toniejestpostawartystyczna! czyli premiery nie będzie! (czerwiec 2015) w reżyserii Anny Piotrowskiej i wykonaniu Łukasza Pawłowskiego. Zespół jest również zaangażowany w tworzenie programu edukacyjnego pod nazwą „Ciało jako medium”, realizując warsztaty taneczne, wykłady poświęcone sztuce tańca i spotkania z artystami. Spektakle i programy edukacyjno-artystyczne powstają również we współpracy z Fundacją Rozwoju Tańca w ramach wieloletniego projektu „sezon artystyczny eferte_Rozbark”.

Każde ciało jest inne, indywidualnie, niepowtarzalne, twórców i założycieli Teatru ROZBARK łączy to pasja i wiara w kreatywność i proces tworzenia. Sztuka jest podróżą w głąb siebie, dlatego szukają oni wspólnej energetycznej przestrzeni twórczej. Poszukują tożsamości energetycznej, społecznej i artystycznej poprzez miejsce, w którym funkcjonują, czyli przestrzeń dawnej Kopalni Rozbark. Interesuje ich definiowanie i redefiniowanie pojęcia „ciała industrialnego” uwikłanego w historię i znaczenia. Nie bez powodu Śląsk kojarzony jest często ze specyficzną aurą sentymentalizmu, przełamaną miejscami bezkompromisowym realizmem. Ta sama atmosfera zdaje się towarzyszyć klimatowi pracy z ciałem w bytomskim teatrze. ( na podstawie opracowania Anny Dudy).

Teatr ROZBARK – działa od 2014 roku i w tym czasie przygotował 19 premier i zaznaczył swoją obecność na ogólnopolskiej mapie tanecznej. W postindustrialnej przestrzeni byłej Cechowni KWK ROZBARK produkowane są w nim spektakle z pogranicza teatru tańca. Jest partnerem międzynarodowych projektów artystycznych, a także rozwija działania edukacyjne i społeczne dla różnych grup odbiorców.  Wspiera niezależnych artystów, udostępniając im przestrzeń w ramach rezydencji. Teatr ROZBARK wygrał konkurs na współorganizację Polskiej Platformy Tańca 2017.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

premiera •

godz. 19:00

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close