Bytom/Teatromania 2015: Teatr Derevo „Wyspy”

Zdjęcie: Bytom/Teatromania 2015: Teatr Derevo „Wyspy”

Fot. Karla Reinartz.

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach XVII Międzynarodowego Festiwalu Teatromania Bytomskie Centrum Kultury (BECEK) zaprasza na spektakl Wyspy Teatru Derevo – wznowiony po kilku latach piękny poetycki spektakl jednego z najbardziej uznanych teatrów eksperymentalnych Europy.

To dokładnie przemyślane, doskonale skomponowane widowisko prezentuje nam morze jako metaforę przestrzeni, w której można obserwować życie we wszystkich jego przejawach od piękna do przemocy. Aktorzy łącząc w grze elementy clownady, tańca i sztuki mimu opowiadają historię rozgrywającą się na granicy snu, dzięki czemu wywołują w widzach szerokie spektrum emocji od komizmu przez tragedię, po liryczną zadumę. Od liryczności do wieczności.

Co jest z Tobą nie tak? – spytała jedna fregata drugą – wyglądasz okropnie!

– Jestem zakotwiczona…

Rok urodzenia: 2002

Kolor: biały

Krewni: DEREVO i  DREAM MACHINE by Brion Gysin.

Cechy charakterystyczne: Unikanie światła.

Hobby: Wczesnymi porankami schodzi do rozlewiska i łapie odbijające się od tafli wody migocące skrawki snów.

koncepcja, reżyseria, gra: Anton Adasiński & EREVO

muzyka: Roman Dubinnikov

dźwięk: Grigoriy Shmidko

reżyseria światła: Falk Dittrich

światła: Ilya Pashnin

organizacja: Anna Bogodist

fot. Karla Reinartz

Korzenie teatralnej grupy DEREVO, która osiadła kilkanaście lat temu w Dreźnie, sięgają rosyjskiego teatru awangardowego. Założyciel zespołu, Anton Adasiński,  pracował w słynnym teatrze klaunów Licedej. Niedługo potem stał się jednym ze współtwórców Awii – grupy awangardowych muzyków i aktorów leningradzkich. W 1988 roku Adasiński założył Studio Derevo, które zyskało rozgłos w całej Europie zdobywając wiele prestiżowych nagród teatralnych.

Derevo to nowoczesny zespół łączący pantomimę, taniec współczesny, butoh, rosyjską awangardę, komedię dell’ arte, klaunadę, performance, physical theatre i happening. Teatr pięknych scenicznych obrazów o niezwykłej plastycznej urodzie. Nieodmiennie, przez lata istnienia teatru, Derevo wyraża myśli, uczucia i emocje poprzez fizyczny ruch i sztuki plastyczne. Teatr wypracował własny, ekstrawagancki styl narracji, pełen zaskakujących konceptów, fabularnej dezynwoltury, nieustannego balansowania między skrajnościami, wreszcie zdumiewającego swą perfekcją, oryginalnego aktorstwa. Każde z przedstawień Dereva jest szalonym, anarchistycznym show, krzykiem, mierzeniem się z pustką.

Bilety: 15 zł (przedsprzedaż), 20 zł (w dniu spektaklu)

Strona festiwalu: www.teatromaniafestiwal.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Bytom: BECEK - sala ToTu, Plac Karin Stanek 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close