Bytom/to nie jest festiwal 2015: Teatr Rozbark „Oddaję Ci serce” – chor. Ivgi & Greben

Zdjęcie: Bytom/to nie jest festiwal 2015: Teatr Rozbark „Oddaję Ci serce” – chor. Ivgi & Greben

Fot. Aleksander Joachimiak

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach „to nie jest festiwal 2015” Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK zaprasza na bytomski Rynek na spektakl duetu Ivgi & Greben Oddaję Ci serce. To niezwykle dynamiczny, pełen zwrotów akcji spektakl, który oscyluje wokół tematyki miłości. Nigdy nie wiadomo, kiedy spotkamy tę jedyną osobę, która odmieni całe nasze życie. Romantyczna podróż w takt muzyki Marleny Dietrich, Deana Martina, Fryderyka Chopina, Davida Bowie’go czy Elvisa Presleya. Na scenie 8 tancerzy (Alena Lezhava, Sonia Zini, Elisa Teodori, Małgorzata Mielech, Albert Ciastek, Jin Hwan Seok, Stefano Silvino, Oliver Mahar) za pomocą ruchu opowiada niezwykłą historię o miłości, o oczekiwaniu na to uczucie i zamieszaniu, jakie wprowadza ono w życie każdego z nas, kiedy się już pojawi.

Trailer

Spektakl dla widzów od 10 roku życia.

Choreografia: Ivgi & Greben
Tańczą: Alena Lezhava, Sonia Zini, Elisa Teodori, Małgorzata Mielech, Albert Ciastek, Jin Hwan Seok, Stefano Silvino, Oliver Mahar,

Muzyka: Blixa Bargeld, David Bowie, Fryderyk Chopin, Marlena Dietrich, Juan Garcia Esquivel, Ernesto Lecuona, David Lynch, Dean Martin, Elvis Presley,
Kostiumy: Ivgi&Greben
Światła: Paweł Murlik
Czas: 55 minut (bez przerwy)

Uri Ivgi i Johan Greben to duet izraelsko-holenderski. Obaj twórcy wcześniej tańczyli w najbardziej liczących się zespołach tanecznych świata, m.in. w Kibbutz Contemporary Dance Company. Od 2003 roku pracują razem w rożnych miejscach na świecie nad autorskimi choreografiami. Ich pierwsza autorska praca była nowa wersja baletu Carmen z udziałem węgierskiego Szeged Contemporary Ballet, ostatnio zaś pracowali w Pradze. Swoje przedstawienia realizowali m. in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Turcji, Szwajcarii, Holandii, Rosji i Korei Południowej. W latach 1990-1997 Uri Ivgi był tancerzem izraelskiego Kibbutz Contemporary Dance Company, z kolei Johan Greben w latach 1985-1995 tańczył w zespole Holenderskiego Baletu Narodowego. W 1998 roku Ivgi został nagrodzony tytułem choreograficznego talentu przez Ministerstwo Kultury Izraela. W 1989 roku Greben otrzymał za swoja pierwsza choreografie prestiżową nagrodę przyznawana przez Amsterdam Foundations of the Arts. Poza wymienionymi wyróżnieniami choreografowie otrzymali wiele znaczących nagród i wyróżnień za swoje prace. Od 2003 roku Ivgi&Greben pracowali z takimi zespołami/instytucjami, jak: Ballett am Rhein, Niemcy, Dansgroep Amsterdam i Introdans, Holandia, It dansa, Hiszpania, Modern Dance Turkey, Turcja, National Theatre Ballet, Republika Czeska, Provincial Dances Theatre, Rosja, Scottish Dance Theatre, Wielka Brytania, Skânes Dansteater and Norrdans, Szwecja, Scapino Ballet, Holandia, Tanzkompanie Theater St. Gallen, Szwajcaria. Ivgi&Greben sa laureatami Złotej Maski w kategorii najlepszy choreograf baletu/tańca współczesnego, przyznanej w 2011 roku, w Moskwie, za spektakl This is not a love song (stworzony dla Provincial Dances Theatre w Jekaterynburgu, Rosja). Prace duetu Ivgi&Greben często są opisywane jako namiętne, prawdziwie teatralne czy bardzo fizyczne. Obrazy, które tworzą, zawsze wywołują w widzu mocne, trwałe emocje. Ivgi&Greben prezentują swoje myśli i idee za pomocą języka ciała. Choreografowie starają się aby ich prace były lustrem, w którym zarówno widz, jak i sami artyści mogą zobaczyć osobiste/indywidualne przemyślenia na temat otaczającej nas rzeczywistości. Świat stworzony/prezentowany w pracach Ivgiego&Grebena oscyluje wokół takich tematów jak: indywidualność, wolność, miłość, seksualność i akceptacja.

Wstęp wolny.

***

„to nie jest festiwal”, jak sama nazwa wskazuje, nie jest festiwalem, a uroczystym zwieńczeniem pierwszego pełnego sezonu artystycznego Teatru ROZBARK. Wydarzenie organizowane jest z myślą o wszystkich sympatykach tańca współczesnego. „to nie jest festiwal” jest również znakomitą okazją do poznania różnych form tańca współczesnego.

Szczegółowe informacje: http://www.teatrrozbark.pl/to-nie-jest-festiwal,20

Więcej o warsztatach

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 21:00

Bytom: Rynek

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close