Bytom: VI Ogólnopolskie Spotkania Konkursowe Młodych Tancerzy 2014

Zdjęcie: Bytom: VI Ogólnopolskie Spotkania Konkursowe Młodych Tancerzy 2014

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

W dniach pd 23 do 27 czerwca 2014  roku odbędą się w Bytomiu Ogólnopolskie Spotkania Konkursowe Młodych Tancerzy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu. To już VI edycja Konkursu, którego organizację Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie powierzyło w tym roku bytomskiej szkole. Pierwszy odbył się w 2004 roku we Wrocławiu, a następne w Gdańsku (2006, 2008), w Warszawie (2010) i w Łodzi (2012). Ideą odbywających się cyklicznie, co dwa lata spotkań jest rozwijanie i promowanie osiągnięć szczególnie uzdolnionych uczniów oraz wymiana doświadczeń pedagogicznych.

 

Skłąd jury:

  • Barbara Sier-Janik (przewodnicząca Jury, Przewodnicząca Sekcji Tańca i Baletu ZASP),
  • Elżbieta Mickiewicz (przedstawiciel środowiska baletowego, dawniej solistka baletu Opery Śląskiej i nauczyciel OSB w Bytomiu),
  • Kazimierz Cieśla (nauczyciel OSB Bytom),
  • Jolanta Rybarska (nauczyciel OSB Warszawa),
  • Swietłana Szarowa (nauczyciel OSB Łódź),
  • Irena Tarasiewicz (honorowy profesor oświaty, nauczyciel OSB Gdańsk),
  • Beata Wrzosek-Dopierała (nauczyciel OSB Poznań).

VI edycja spotkań odbędzie się w salach baletowych szkoły oraz na scenie Opery Śląskiej w Bytomiu. 46 uczestników zgłoszonych do udziału w Konkursie rywalizować będzie w trzech etapach. I etap, to lekcje konkursowe prezentowane w sali baletowej, w poszczególnych kategoriach. Oddzielnie dziewczęta i chłopcy, oddzielnie uczniowie klasy III i IV. II i III etap odbędzie się na scenie Opery Śląskiej w Bytomiu i będzie to prezentacja wariacji z klasycznego repertuaru baletowego, a następnie numeru tanecznego w dowolnej technice tanecznej. Podsumowaniem imprezy będzie Koncert Galowy z udziałem laureatów Spotkań Konkursowych i najzdolniejszych uczniów bytomskiej szkoły, który odbędzie się 27 czerwca o godz. 17.00 w Operze Śląskiej. Widzowie będą mogli jednak już wcześniej uczestniczyć w pokazach scenicznych, podczas II i III etapu, które będą się odbywały na scenie Opery Ślaskiej 25 i 26 czerwca, również o godz. 17.00.

Harmonogram

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 13:00

Bytom: Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa, ul. Jagiellońska 23

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close