Bytom: VIII Metropolitalna Noc Teatrów w Teatrze ROZBARK

Zdjęcie: Bytom: VIII Metropolitalna Noc Teatrów w Teatrze ROZBARK

Fot. Aleksander Joachimiak.

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach VIII Metropolitalnej Nocy Teatrów w Teatrze ROZBARK odbędzie się szereg wydarzeń artystycznych, których motywem przewodnim są rytmy disco – pokazy spektakli w choreografii i reżyserii Anny Piotrowskiej, w tym projektu edukacyjnego z udziałem śląskich artystów offowych, a także warsztaty tańca współczesnego, inspirowane przedstawieniem Fast Food Foot,  pokaz filmu, a na zakończenie impreza taneczna. Na projekcję filmu wstęp jest wolny. Ceny biletów na  pozostałe wydarzenia: 5-15 zł.

Pomysłodawcą Metropolitalnej Nocy Teatrów jest Górnośląski Związek Metropolitalny. W tym roku teatralna noc upłynie widzom rytmie disco. Na ten wyjątkowy wieczór Teatr ROZBARK zaplanował w swojej siedzibie następujące atrakcje:

 

16.00 – 17.00 – Warsztaty taneczne, prowadzenie: Szymon Dobosik. Warsztaty tańca współczesnego z elementami choreografii w stylu disco, inspirowanej spektaklem Fast Food Foot. Poziom podstawowy. Ograniczona liczba osób (max. 15 osób), obowiązują wcześniejsze zapisy: bow@teatrrozbark.pl.  Koszt: 10 zł.

17.00– 18.00 White House – premiera projektu edukacyjnego z udziałem niezależnych artystów śląskich.
Koszt: 10zł.
koncepcja, choreografia: Anna Piotrowska,
Program edukacyjno-artystyczny mufmi[·]ROZBARK dla artystów z offowych środowisk aglomeracji śląskiej, w tym tancerzy, performerów zajmujących się półzawodowo sztuką tańca, ruchem i performatyką w ramach współpracy mufmi teatru tańca z Warszawy, Fundacji Rozwoju Tańca_eferte i Teatru ROZBARK w Bytomiu.

Spektakl jest luźną, abstrakcyjną refleksją na temat przestrzeni bezpieczeństwa i kreowania własnych granic wewnętrznej przezroczystej przestrzeni. Jak tworzę siebie w drodze z końca do początku końca? Jak energia zawieszenia, niebytu, wprowadza przezroczyste ciało w stan podwyższonej gotowości donikąd. Jak White House organizuje ciało od wewnątrz, pozwalając zauważyć środek, który organizuje ciało na zewnątrz. Tęsknota i nostalgia budzą się w małym białym domku…

Więcej informacji

18.00 – 19.00 – Warsztaty taneczne, prowadzenie: Artur Bieńkowski. Warsztaty tańca współczesnego z elementami choreografii w stylu disco, inspirowanej spektaklem Fast Food Foot. Poziom średniozaawansowany. Ograniczona liczba osób (max. 15 osób), obowiązują wcześniejsze zapisy: bow@teatrrozbark.pl. Koszt: 10 zł.

19.30 – 21.30 – Gorąca noc w rytmie disco – projekcja kultowego filmu. Wstęp wolny.

22.00 – 23.00 – Fast Food Foot  spektakl
Reżyseria i choreografia: Anna Piotrowska

Popkulturowe nawiązanie do fast food to nie refleksja nad tym, jak się odżywiamy. To metafora prędkości, z jaką pochłaniamy obrazy i przyjemności, z jaką wchodzimy w to, co podsuwają nam masowe media. Wyjściową tworzonego spektaklu jest swobodna struktura TV show z wszystkimi tego konsekwencjami. Postaci, w jakie wcielają się tancerze, poruszać się będą w tym świecie w rytmie znanych hitów disco. Pozorna obecność kamery i częsta zmiana treści nada poszczególnym scenom surrealistycznego charakteru. Ruch sprowadzony jest do rodzaju „choreografii w drodze” z towarzyszącym nieustannie rytmem disco. Konwencja ta to nie tylko zbiór cytatów z kultury masowej. „Disco koncept” zawiera w sobie dążenie do budowania szczególnej atmosfery „bycia w stanie disco” i próbę zidentyfikowania „disco body”, jego nonszalancji i ekscytacji. Wykorzystane dyskotekowe hity niosą nieco dalej w świat wyobraźni, pozostawiając często jedynie muzyczny ślad. Nie będzie więc jednej opowieści, lecz w zamian dużo ekstrawagancji, ekscentryzmu i ekscytacji. To energia zawarta w disco będzie dyktować założenia choreografii. Nawet przy minimalnym ruchu, ważne jest ostatecznie to, by pozostać w transowym stanie disco…

Więcej informacji

Koszt: 15 zł.

23.00 – 01.00 – Disco party – Impreza taneczna z muzyką disco.

Koszt: 5zł (przy zakupie biletu na spektakl Fast Food Foot wstęp wolny).

***

W tym roku po raz pierwszy Metropolitalna Noc Teatrów odbędzie się również poza siedzibami teatrów. Teatr ROZBARK odwiedzi Bibliotekę i Ośrodek Kultury Gminy Ożarowice w Tąpkowicach, gdzie zaprezentujemy recital piosenek Edith Piaf w wykonaniu Elżbiety Okupskiej.

16.00 – 17.00 – recital piosenek Edith Piaf w wykonaniu Elżbiety Okupskiej. Koszt: 5 zł.
Nastrojowy recital z największymi przebojami francuskiej pieśniarki w nowych aranżacjach i fenomenalnym wykonaniu Elżbiety Okupskiej, która za rolę Edith Piaf w spektaklu Byłam wróbelkiem – sekrety Edith Piaf otrzymała Złotą Maskę 2015. W trakcie recitalu usłyszymy takie tytuły jak: Milord, Nie żałuję, Hymn o miłości czy La vie en rose. Wszystkie piosenki pochodzą ze spektaklu Byłam wróbelkiem – sekrety Edith Piaf w reżyserii Waldemara Patlewicza, którego premiera odbyła się w Teatrze ROZBARK w grudniu 2015 roku.

Rezerwacja i zakup biletów na recital w BiOK: tel.: 32 285 72 93, e-mail: osbik@vp.pl

 

Miejsce recitalu: Biblioteka i Ośrodek Kultury Gminy Ożarowice w Tąpkowicach, ul. Zwycięstwa 17, 42-624 Tąpkowice.

 

***

 

Pełny program VIII Metropolitalnej Nocy Teatrów dostępny jest tu:

https://silesion.pl/metropolitalna-noc-teatrow-2017-zobacz-program-24-09-2017

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 16:00

Bytom: Teatr ROZBARK, ul. Kilara 29, w godz. 16.00-1.00 w nocy.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close