Bytom: Wydział Teatru Tańca „Dziedziniec Tańca”

Zdjęcie: Bytom: Wydział Teatru Tańca „Dziedziniec Tańca”

Fot. Mariusz Bielecki.

Wersja do druku

Udostępnij

Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. Ludwika Solskiego w Krakowie Wydział Teatru Tańca w Bytomiu zaprasza na 12-godzinne przedstawienie improwizowane w wykonaniu studentów i wykładowców uczelni. Dnia 26 kwietnia 2013 r. Wydział Teatru Tańca w Bytomiu będzie tańczył na dziedzińcu nieprzerwanie 12 godzin z okazji nadchodzącego Międzynarodowego Dnia Tańca (29.04). Na zakończenie wieczoru zapraszamy na spektakl Kocham tylko i wyłącznie całym sercem nie-rozłącznie Magdalenę na godz. 19.00.

Międzynarodowy Dzień Tańca został ustanowiony w 1982 r. przez Międzynarodowy Instytut Teatralny. Dzień obchodów 29 kwietnia wybrano na pamiątkę chrztu wielkiego reformatora sztuki tańca, twórcy europejskiego teatru baletowego, francuskiego tancerza i choreografa Jeana-Georges’a Noverre’a.

Autorem tegorocznego przesłania do świata tańca jest tajwański choreograf LIN Hwai-min  (założyciel i dyrektor artystyczny teatru tańca Cloud Gate z Tajwanu), który mówi m.in., że taniec jest metaforą życia, dzieje się w momencie tańczenia łącząc ludzi w przeżywaniu i teraźniejszości. Taniec jest oddechem, stąd jest żywy i obecny. Choreograf namawia do tego, aby wyłączyć telewizory, komputery i przyjść potańczyć z ludźmi przekazując sobie energię, fale impulsów. Celebruj życie tańcem, bo taniec odzwierciedla życie (Lin Hwai-min).

organizator: PWST WTT, samorząd studentów PWST WTT
pomysłodawca: Anna Piotrowska (wykładowca)
wykonawcy: studenci i wykładowcy PWST WTT oraz wszyscy chętni mieszkańcy Śląska

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 09:00

Bytom: Wydział Teatru Tańca, ul. Piłsudskiego 24a

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close