Bytom: Wydział Teatru Tańca PWST „Bal Manekinów” – reż. Jerzy Stuhr

Zdjęcie: Bytom: Wydział Teatru Tańca PWST „Bal Manekinów” – reż. Jerzy Stuhr

Wo-man w pomidorach. Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Wydział Teatru Tańca zaprasza na pokaz spektaklu Bal manekinów w reżyserii Jerzego Stuhra. Tekst Bruno Jasieńskiego Bal manekinów okazał się idealnym materiałem do pracy nad spektaklem dyplomowym na Wydziale Teatru Tańca PWST w Krakowie. Przygotowanie taneczno-ruchowe studentów w zderzeniu z tekstem utworu dało możliwość niezwykłego uruchomienia wyobraźni młodych aktorów zarówno w planie formalnym, jak i konstrukcji psychologicznej postaci. Praca nad spektaklem była też przygodą w poszukiwaniu różnych stylów teatralnych, od farsy po groteskę, w kalejdoskopie ruchu, tańca, pantomimy. Przedstawienie stanowi piękną opowieść o tym, jak manekin chciał zostać człowiekiem, wszedł na chwilę w świat ludzi i bardzo się rozczarował.

adaptacja i reżyseria: Jerzy Stuhr,
asystent reżysera: Nina Minor,
scenografia i kostiumy: Juriana Jur
występują: Maria Bijak, Jacobina Blum, Agnieszka Borkowska, Marek Bula, Michał Czorny, Bartłomiej Gąsior, Patryk Gnaś, Aleksandra Grącka, Klaudia Gryboś, Daniel Leżoń, Radosław Lis, Mateusz Lisiecki, Jarosław Mysona, Sabina Romańczak, Ewelina Sobieraj, Mateusz Ulczok, Mikołaj Wnęt, Wiktoria Zawadzka.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close