Bytom/Wydział Teatru Tańca PWST: „Projekt: Trzy siostry”

Zdjęcie: Bytom/Wydział Teatru Tańca PWST: „Projekt: Trzy siostry”

Fot. materiały M. Haduch.

Wersja do druku

Udostępnij

Projekt: Trzy siostry
Olga, Masza i Irina, trzy siostry Prozorov, żyją wraz z bratem Andrzejem Sergiejewiczem od jedenastu lat w większym mieście garnizonowym na wschodzie Rosji. Przed owymi laty opuścili swoja rodziną Moskwę z ojcem, który objął tu dowództwo brygady(…). Masza od siedemnastego roku życia trwa w nieszczęśliwym małżeństwie. Olga, od kiedy pracuje w gimnazjum, czuje, jak z każdym dniem kropla po kropli uchodzą z niej siły. A Irina, rzuciła się w wir pracy, aby wyzbyć się uczucia smutku i niezadowolenia. Pobyt na prowincji stracił swój sens, wspomnienie o czasach Moskiewskich coraz to wypływa spod nudy codzienności i wznosi się w jeden rozpaczliwy okrzyk: „Do Moskwy!”.

Inspiracją do stworzenia spektaklu „Projekt: Trzy Siostry” był dramat A. Czechowa Trzy siostry. Każda z aktorek reprezentuje odmienny typ kobiecości, co stało się podstawą do poszukiwania i różnicowania materiału ruchowego, za którego podstawę służy gest emocjonalny, zróżnicowany pod względem dynamiki i jakości. Ideą spektaklu jest próba integracji słowa mówionego i ruchu oraz chęć zinterpretowania oraz przełożenia na język tańca tekstu dramatycznego. Dużym wyzwaniem stała się praca nad tekstem klasycznym i próba „ucieleśnienia” atmosfery teatru Czechowowskiego.
Spektakl powstał jako autorski projekt w ramach działalności Koła Naukowego na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu PWST w Krakowie. Początkowy koncept obejmował dwuminutową etiudę ruchową. Obecnie stanowi spójną fabularnie historią dramatu, jak również luźną kompozycją elementów, układających się w barwną i często zaskakującą plejadę postępujących po sobie wydarzeń. Nie brakuje tu dobrze zastosowanego humoru, jak również dramatyzmu i głębi Czechowowskiego języka.

choreografia i wykonanie: Agnieszka Bednarz, Paulina Jóźwicka, Kasia Kostrzewa
muzyka:: collage

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:00

Wydział Teatru Tańca w Bytomiu przy ul. Piłsudskiego 24 a (wejście przez ŚUM - ul. Piekarska 18a)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close