Bytom: Wydział Teatru Tańca PWST „Samsara”

Zdjęcie: Bytom: Wydział Teatru Tańca PWST „Samsara”

Fot. Mariusz Strzelczyk.

Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl jest owocem współpracy Anny Kamińskiej, Katarzyny Gorczycy, Piotra Stanka oraz Filipa Wójcika, osobą która popatrzyła z zewnątrz na zbudowany przez nich świat i pomogła w dopełnieniu ich pracy to Katarzyna Kania. Wszyscy są studentami Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego, Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Spektakl opiera się na badaniu funkcji performatywności, obecności scenicznej i przestrzeni teatralno-performatywnej. Balansowanie pomiędzy formą ruchu, estetyzacją a naturalnością ruchu i zachowania scenicznego.

Prapremiera odbyła się w czerwcu 2013 w Bytomiu, natomiast premiera miała miejsce w Połczynie Zdroju w lipcu 2013 podczas I Konkursu dla Młodych Twórców Teatru Tańca. Spektakl otrzymał główną nagrodę oraz możliwość tygodniowej współpracy z Leszkiem Bzdylem, którą Młodzi Twórcy skrzętnie wykorzystali do zakorzenienia się w podjętym przez nich temacie w spektaklu SAMSARA.

premiera: lipiec 2013

czas trwania : ok 50 min

koncepcja oraz wykonanie: Anna Kamińska, Katarzyna Gorczyca, Piotr Stanek, Filip Wójcik konsultacje reżyserskie: Katarzyna Kania

muzyka: „ Bolero” Maurice Ravel

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Bytom: Wydział Teatru Tańca PWST, ul. Piłsudskiego 24a, Sala 105

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close