Bytom/XIX Międzynarodowa Konferencja Tańca Współczesnego i Festiwal Sztuki Tanecznej: Anna Piotrowska „Przesunięcie” & „R.O.Z.G.R.Y.W.K.A.”

Zdjęcie: Bytom/XIX Międzynarodowa Konferencja Tańca Współczesnego i Festiwal Sztuki Tanecznej: Anna Piotrowska „Przesunięcie” & „R.O.Z.G.R.Y.W.K.A.”

Projekt: Kiali Art

Wersja do druku

Udostępnij

Inspiracją do stworzenia przedstawienia R.O.Z.G.R.Y.W.K.A był obraz Fernanda Khnopffa pt.: Memories (Lawn tenis) z 1889 r. Obraz ten wywołuje poczucie napięcia i zawieszenia w milczącej rozgrywce pomiędzy kobietami. Tym razem, podczas XIX Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego i Festiwalu sztuki Tanecznej w Bytomiu, Anna Piotrowska pokaże jeszcze spektakl Przesunięcie.

Przesunięcie

Jak przesunąć siebie względem innych siebie. Przesunięcie łączy położenie początkowe z końcowym. Co jest pomiędzy tym położeniem? Jak elementy przesuwające i przesuwane wpływają na siebie. Początek przesunięcia jest jak efekt domina, czyli jedno drobne zdarzenie uruchamia szereg następujących po sobie, wynikających jedno z drugiego zdarzeń. Elementy ustawione obok siebie w niewielkiej odległości są uzależnione od swoich ruchów, wymuszonych pod wpływem siły, pędu. Fala przesunięć nie jest do opanowania.

piotrowska & mufmi
2 kwietnia 2012, Warszawa (Scena Klubu DGW)
koncepcja i choreografia: Anna Piotrowska
tańczą: Aleksandra Bożek-Muszyńska, Dorota Dunder, Julia Plawgo, Olga Szypulska, Aleksandra Wierzbicka, Kamil Adamczak
muzyka: Michał Mackiewicz & Marcin Pyciak
zaśpiew: Anucha Piotrowska Jr
space & light & music set: Anna Piotrowska
produkcja: Anna Piotrowska, eferte, Klub DGW
fot. Marta Ankiersztejn

R.O.Z.G.R.Y.W.K.A.

R.O.Z.G.R.Y.W.K.A

Kolejna produkcja w kolekcji eferte firmowana nazwiskiem Piotrowskiej pt.: R.O.Z.G.R.Y.W.K.A. Tym razem został stworzony duet osobowościowy (Piotrowska & Bożek-Muszyńska). Inspiracją do stworzenia przedstawienia był obraz Fernanda Khnopffa pt.: Memories (Lawn tenis) z 1889 r. Obraz ten wywołuje poczucie napięcia i zawieszenia w milczącej rozgrywce pomiędzy kobietami.
Gęstość erotycznych marzeń. Wyczytane tęsknoty niezrozumiałej miłości. Napięcie pomiędzy graczami wynika z pragnień, nie z chęci bezpośredniego starcia. Zawieszenie niespełnionej miłości, erotycznego spodu zawartego w masie rozleniwionej kobiecości.
Tenis – rozgrywka pomiędzy graczami, których zadaniem jest odbicie piłki rakietą ponad lub obok siatki na pole przeciwnika w sposób utrudniający jej odbiór. Jak rozegrają grę zawodniczki Piotrowska & Bożek zaangażowane w R.O.Z.G.R.Y.W.K.Ę? Zapraszamy na przedstawienie.

premiera: 19 maja 2012, Warszawa, Teatr Druga Strefa
reżyseria: Anna Piotrowska
kreacja i wykonanie: Aleksandra Bożek-Muszyńska, Anna Piotrowska
kostiumy: Justyna Jerzykowska
muzyka: Michał Mackiewicz
light & space & music set: Anna Piotrowska
produkcja: Anna Piotrowska, eferte_FUNDACJA ROZWOJU TAŃCA
współprodukcja: KLUB DGW
współpraca: Teatr Druga Strefa
przedstawienie zostało zrealizowane ze środków Miasta Stołecznego Warszawa Dzielnicy MOKOTÓW

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close