Bytom/XIX Międzynarodowa Konferencja Tańca Współczesnego i Festiwal Sztuki Tanecznej: Point View Art Association (Chiny)&STT „MOP 2012.20” i PWST WTT&Kibbutzim College (Izrael) „Sleep to dream”

Zdjęcie: Bytom/XIX Międzynarodowa Konferencja Tańca Współczesnego i Festiwal Sztuki Tanecznej: Point View Art Association (Chiny)&STT „MOP 2012.20” i PWST WTT&Kibbutzim College (Izrael) „Sleep to dream”

Fot. Z materiałów Śląskiego Teatru Tańca

Wersja do druku

Udostępnij

Od grudnia 2010 roku, Dance Company Violet, Ieng Chi Taniec Association i Dance StudioMacau, trzy instytucje tańca z Makao, zaangażowały się w proces artystycznej wymiany zeŚląskim Teatr Tańca z Polski.W ciągu ostatnich dwóch lat, grupa polska wyjeżdżała do Makaokilkakrotnie, by badać i dać warsztaty w Makao. Końcowym etapem tego procesu wymiany jeststworzenie nowego spektaklu, w którym wystąpią tancerze z Polski i Makao, a choreografiędo tego spektaklu pod kierownictwem artystycznym prof. Jacka Łumińskiego (dyrektoraartystycznego Śląskiego Teatru Tańca) przygotuje trójka młodych choreografek z Makao:Jacqueline Wong, Chloe Lao i Wina Tang.

MO – to skrót Makao
P – oznacza Patacas, lokalną walutę Makao.
Czy spektakl jest warty dwóch tysięcy i dwunastu Patacas i dwudziestu centów? Nie, w tymwypadku P reprezentuje Polskę, oznacza współpracę Makao i Polski, w roku 2012, nad wersją0.2. Wersja 0.1 w formie work in progress została zaprezentowana 7 czerwca w Makao.

Zespół twórczy:Jacek Łumiński (dyrektor artystyczny),Jacqueline Vong (choreograf / tancerz) *,Chloe Lao (choreograf / tancerz) *,Wina Tang (choreograf / tancerz) *,Njo Kong Kie (Kompozytor),Fung Kwok Kee, Gabriel (oświetlenie),Katarzyna Sikora (Dancer),Katarzyna Gocał (Dancer),Damian Kuczmierczyk (Dancer),Iris Chan (Dancer) *,Loumeng Chan (Dancer) *,Claudia Lou (Dancer) *,Mona Wong (współproducent),Erik Kuong (współproducent)

Współorganizowane przez:Dance Company Violet,Ieng Chi Dance Association,Dance Studio Makau

Koprodukcja:Śląski Teatr Tańca,19 Międzynarodowa Konferencja Tańca Współczesnego i Festiwal Sztuki Tanecznej

Sponsorowane przez:Macau Foundation

* Podróże sponsorowane przez:Cultural Affair Bureau

Wspierane przez: Point View Art Association

Spektakl Sleep to Dream początkowo powstał jako projekt „scena-ekran”,realizowany na zajęciach z kompozycji. W czerwcu spektakl był prezentowany razem zespektaklem Fraction 2012 w Tel Aviwie.Projekt był nadzorowany przez Sharon Reshef Armony (teatr tańca), Lee Yanor (video-art);Noya Lancet (konsultacja dramaturgiczna), Arie Bursztien (fizyczna asystent). W spektaklubierze udział dwoje polskich i dwoje izraelskich studentów, którzy prace prowadzili w obukrajach.


O spektaklu:

Dwie pary, które są tak naprawdę są jedną opisują drogę zakochiwania się idorastania, tęsknotę za intymnością połączoną z pragnieniem prywatności, a także sen na tlerzeczywistości.Jakie są granice, które tworzymy? Co się dzieje, kiedy je łamiemy? Jaką ścieżkę trzebaprzyjąć, aby znaleźć własną prawdę?

Choreografia, Video i Wykonawcy:Aviram Sa’ar, Roni Marsland, Jan Lorys, Agnieszka Jania
Muzyka:Didi Erez,Violetta Villas: Nie ma miłości bez zazdrości
Tekst: Dancing School / Natan Zach
Czas trwania: 13 minut

Podziękowania:Dr Jacek Łumiński, dziekan Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej Wydziału Teatru Tańcaw Bytomiu iSharon Reshef Armony, kierownik School for the Arts of Dance w Kibbutzim College w Tel-Aviwie.

Projekt jest wspierany przez:
• Instytut im. Adama Mickiewicza, Polska
• Instytut Polski w Tel Awiwie
• Wydział Kultury izraelskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close