Bytom: XIX Międzynarodowa Konferencja Tańca Współczesnego i Festiwal Sztuki Tanecznej

Zdjęcie: Bytom: XIX Międzynarodowa Konferencja Tańca Współczesnego i Festiwal Sztuki Tanecznej

Fot. Z materiałów Śląskiego Teatru Tańca

Wersja do druku

Udostępnij

W tym roku uczestnicy warsztatów tańca będą mogli przez 9 dni poznać kilkadziesiąt różnorakich technik tańca, między innymi – Lyrical Modern, Technikę Limona, Pilates, Barre au sol, Technikę Cunninghama, Taniec współczesny, Old School Jazz, Contemporary African Dance. Specjalnie dla osób o bardziej zaawansowanych umiejętnościach w tańcu współczesnym, odbędą się wyjątkowe zajęcia Master class z założycielem i dyrektorem Śląskiego Teatru Tańca oraz jednocześnie dziekanem Wydziału Teatru Tańca krakowskiej PWST – Jackiem Łumińskim. Wśród wykładowców znajdą się specjaliści z różnych zakątków świata. Będzie to w wielu przypadkach jedyna możliwość skonfrontowania swoich umiejętności z wybitnymi osobowościami świata tańca współczesnego, bez konieczności objeżdżania całego globu. Zajęcia poprowadzą zarówno pedagodzy, którzy po raz pierwszy odwiedzą Bytom, jak i nauczyciele posiadający rzeszę wiernych fanów. Warto wymienić kilka nazwisk, gwarantujących wysoki poziom tegorocznych warsztatów:

Byron van Jones (Niemcy)
Keren Levi (Izrael)
Joseph Aka (Wybrzeże Kości Słoniowej)
Gabriel Francisco (USA)
Slava Krichmariev (Rosja)
Matias Roenniingen (Norwegia)

W programie Konferencji znajdują się wykłady, zajęcia, projekty twórcze i spektakle. Do tej pory w Bytomiu gościli już przedstawiciele najważniejszych ośrodków tańca z całego świata, min. z Chin, USA, Niemiec, Norwegii, Francji, Włoch, Meksyku, Kanady. Co roku w warsztatach bierze udział ponad trzysta osób, które poznają i doskonalą różnorodne techniki tańca w ośmiu salach. W ramach Konferencji dla najmłodszych sympatyków tańca współczesnego organizowana jest również – Mała Konferencja Tańca – projekt cieszący się stale rosnącym zainteresowaniem.

Program

Szczegóły dotyczące zapisów na warsztaty (termin do 28 czerwca!)


Spektakle podczas XIX Konferencji:

30.06
Śląski Teatr Tańca
„Nie całkiem ciemny, nawet kolorowy (na szczycie góry trudno się zgubić)”

1.07
Polski Teatr Tańca
„Football@”

6.07
Anna Piotrowska
„Przesunięcie” & „R.O.Z.G.R.Y.W.K.A.”

7.07
Ergstatus Dance Company (Serbia)
„Dogs”

8.07
Point View Art Association (Chiny) & PWST WTT (Polska)

The School for the Arts of Dance Kibbutzim College of Education Technology and the Arts (Izrael)

Ceny biletów na każdy z spektakli:

Cena biletu normalnego – 20 zł

Cena biletu ulgowego – 15 zł

Bilety ulgowe przysługują uczniom, studentom PWST WTT (po okazaniu waznej legitymacji studenckiej), rencistom, emerytom oraz uczestnikom warsztatów (po okazaniu ważnego identyfikatora).


KONTO na które należy dokonywać wpłat:

ING Bank Śląski 48 1050 1230 1000 0023 6043 6022


KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

BYTOM

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close