Bytom/ XV Mandala Performance Festival: „Gemini tryptyk” – chor. Anna Piotrowska

Zdjęcie: Bytom/ XV Mandala Performance Festival: „Gemini tryptyk” – chor. Anna Piotrowska

Teatr ROZBARK „Gemini. Tryptyk”. Fot. K. Kadis

Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 12 i 13 czerwca w Bytomiu odbędą się finałowe pokazy XV edycji Mandala Performance Festival. W niedzielę na widzów czekają spektakle Ość! w reżyserii Małgorzaty Haduch i wykonaniu Marty Wiśniewskiej oraz Gemini tryptyk w choreografii Anny Piotrowskiej.

 

Produkcje pokazywane w ramach jubileuszowej edycji Mandali opowiadają o poszukiwaniu idylli, arkadii szczęścia, ważnego celu w życiu. W tym roku twórcy starają się szukać pozytywnych wartości nawet w sytuacjach trudnych, w izolacji, w chwilach pandemicznego strachu. Odkrywają niebezpieczne rejony, aby łatwiej pokonywać trudności.

 

Gemini tryptyk

 

Spektakl jest kontynuacją i poszerzeniem trzech wcześniejszych realizacji, tj. Gemini i Gemini&after z 2006 roku w wykonaniu Patrycji Dońskiej i Anny Piotrowskiej oraz Gemini z 2017 roku w wykonaniu Artura Bieńkowskiego, Kamila Bończyka i Alexeya Torgunakova.

 

Głównym motywem pierwowzoru była kreacja i poszukiwanie zależności sióstr syjamskich związanych-zrośniętych ze sobą quasi-nierozerwalną relacją. To stało się punktem wyjścia do dalszej eksploracji spektaklu kolejno na trzech i pięciu wykonawców.

 

Najnowsza odsłona Gemini to tryptyk, trzy części zespojone utworami Henryka Góreckiego:
ofiarowanie,
opowieść,
obcowanie.

 

Motyw bliźniaczej zależności zostaje poszerzony o kontekst społecznego ekosystemu i zależności jego elementów. Istotą jest fizyczny dialog, w którym poszukiwana jest harmonia i siła (nie)obecności jednostki oraz cielesnych interakcji wspólnoty.

 

Gemini tryptyk

Koncepcja, choreografia: Anna Piotrowska,
Kreacja i wykonanie: Kamil Bończyk, Joanna Brodniak, Anna Piotrowska, Alexey Torgunakov, Katarzyna Zioło
Czas: 50 minut

Bilety w cenie: 20 zł ulgowy, 30 zł normalny. Wieczór łączony, obowiązuje jeden bilet.

 

Więcej informacji na: https://teatrrozbark.pl/

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:30

Bytom: Teatr Rozbark, ul. W. Kilara 29

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close