W Śląskim Teatrze Tańca jednego wieczoru zostaną pokazane dwa spektakle: premierowy Auf Wiedersehn Tomer Zirkilevich Group z Izraela i GiGi Mangia Anny Piotrowskiej.
Gigi Mangia
autobiograficzny punkt odniesienia bohatera przyszłości… imię GiGi, nazwisko Mangia… obcy teren… tam prawdopodobnie umrze i będzie leżeć w grobie ze swoim ukochanym.
Auf Wiedersehn
Berlin 1920, Tel Awiw 2013: co się zmieniło? Wszystko? Nic? Ta sama kobieta, ta sama potrzeba wzywa do poszukiwania przynależności, miłości, wolności, obnażenia, tożsamości, moralności i niezależności.
Kobieta wchodzi w pustą przestrzeń i wypełnia ją swoją wyobraźnią, konfliktami życiowymi i scenerią: od onirycznej przeszłości do realistycznej teraźniejszości i niekończącej się przyszłości. Jej ambiwalentny stan umysłu przenosi ją w podróż samopoznania. Gdzie i do kogo ona należy? Skąd się wzięła i dokąd zmierza?
Reżyseria/ choreografia: Tomer Zirkilevich
Kreacja taneczna: Michal Hirsch
Muzyka: Nie wiem, do kogo należę/ Marlena Ditrich – tekst i muzyka: Friedrich Holländer & Robert Liebmann; Lili Marleen / Marlene Dietrich – tekst: Hans Leip, muzyka: Norbert Schultze; The Charleston / wykonane przez Spike Jones Hot Feet/ wykonane przez Paul Specht i jego orkiestrę; Uwertura do Powietrza berlińskiego wykonana przez Kolońską Orkiestrę Radiową pod dyrekcją Franza Marszalka – muzyka: Paul Lincke; Żegnaj, gdzieś na świecie – muzyka: Mischa Spoliansky, wykonane przez: Konstanzer Harmonists.
Tomer Zirkilevich (Izrael) – choreograf, aktor, producent i tancerz. Jest absolwentem Szkoły Sztuki Tańca przy Kibbutzim College. Studiował aktorstwo, taniec i kompozycję w Studio Play i na kursie przygotowawczym do Nisan Native Drama Studio. Jest twórcą i tancerzem spektaklu Like Father Likes Son, granego na festiwalach Mahol Acher Festival, Suzan Dellal, Tel Aviv i Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego i Festiwalu Sztuki Tanecznej w Bytomiu w 2011. Jako aktor-tancerz bierze udział w produkcji Meanwhile it’s Still Cold, napisanej i wyreżyserowanej przez Roy’a Maliach-Reshefa na potrzeby ArabHebrew Theater of Jaffa, jest aktorem i współtwórcą Seedless Watermelon – wystawianego na Festiwalu Red Peal 2009; występował jako tancerz w spektaklu Fons Amoris Niva Schoenfelda, będącej w repertuarze Suzanne Dellal Centre 2009. W roku 2010 otrzymał stypendium z Caesarea Fund dla wybitnych studentów teatru tańca. W 2006 roku dostał nagrodę Oded Kotler Prize dla młodych artystów w Aszdod.
Michal Hirsch (Izrael) – tancerka, choreograf i nauczycielka tańca współczesnego i improwizacji. Studia taneczne odbywała w szkole Bat Dor w Tel Awiwie. Tancerka i dyrektor przesłuchań Towarzystwa Bat Dor (1984-1990). W latach 1991-2009 mieszkała w Niemczech, pracując zarówno jako tancerka – choreograf, jak i nauczycielka i aktorka. Zagrała w: Panna Julie (1999-2001), Le Bal (2000) oraz w filmach tanecznych: Le Coeur Vole (2000) i Georgia (2002), jako tancerka wystąpiła w: Ciało obce, Pomiędzy wierszami (1995-1996), choreografia: Nancy Seitz Mcintyre, Dla tej Pani (1996-1998), choreografia: Vera Sander, jako choreografka i tancerka: Poczucie wspólnej ziemi (2001), Ten Salam (2008). Jest nauczycielką tańca współczesnego i nowoczesnego oraz improwizacji w Wyższej Szkole Muzycznej w Kolonii na Wydziale Tańca. W latach 1998 – 2009 tworzyła spektakle dla studentów, m.in.: Zapomniany kraj (2001), Biały człowiek śpi (2008). Od 2009 mieszka w Izraelu; jest dyrektorem przesłuchań dla Towarzystwa Inbal, Sally Anne Friedland, Towarzystwa Tańca w Tel Awiwie. Uczy improwizacji, kompozycji i tworzy dla gimnazjum przy Akademii w Jerozolimie. Wykłada również taniec współczesny w Seminarium Hakibutzim.