Bytom/XX Międzynarodowa Konferencja Tańca Współczesnego i Festiwal Sztuki Tanecznej: Ultima Vez „What the body does not remember”

Zdjęcie: Bytom/XX Międzynarodowa Konferencja Tańca Współczesnego i Festiwal Sztuki Tanecznej: Ultima Vez „What the body does not remember”

Fot. Danny Willems

Wersja do druku

Udostępnij

Na deskach Śląskiego Teatru Tańca wystąpi legendarna Ultima Vez z odświeżoną wersją What the Body Does Not Remember. Wydarzenie godne porównania do stadionowego występu Pink Floyd z repertuarem The Wall. Światowa premiera What the Body Does Not Remember miała miejsce w holenderskim Haarlem 12 czerwca 1987.

Anna Wróblewska, manager Śląskiego Teatru Tańca: Ultima Vez to absolutna supergwiazda współczesnego tańca. Supergwiazda i legenda, bo Vandekeybus i jego grupa jest obecna od przeszło trzech dekad na scenie. Nie mogliśmy wymarzyć sobie większego wydarzenia, które będzie zwieńczeniem jubileuszowej – dwudziestej konferencji.”. 

 

Wim Vandekeybusa: Ze względu na swą ekstremalność – mniej niż ze względu na znaczenie, jakie jest im przypisywane – interesują mnie nagle pojawiające się momenty, w których nie masz wyboru, kiedy coś decyduje za ciebie, jak np. zakochiwanie się czy sekunda przed wypadkiem, który ma się wydarzyć. Rozumiejąc spektakl teatralny jako coś powtarzalnego i kontrolowanego, decyzja o użyciu tych zaskakujących momentów jako materiału wyjściowego w teatralnej kompozycji, jest co najmniej paradoksalnym wyzwaniem. W spektaklu badam, czy ostatecznie nie jest czasem tak, że ciało nie ma pamięci, a wszystko jest subtelną iluzją braku, który pomaga zdefiniować lub zakończyć grę.”.

 

 

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:30

Bytom: Śląski Teatr Tańca, Pl. Karin Stanek 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close