Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2018/Międzypokoleniowa Gwiazdka: Finał „CST Taniec w bibliotece – la Danza i el Baile”, „Konstelacje” – reż. R. Woźniak, chor. P. Święcańska, zamknięcie projektu CST 2018, „Wbijamy na balet” – chor. Thierry Verger

Zdjęcie: Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2018/Międzypokoleniowa Gwiazdka: Finał „CST Taniec w bibliotece – la Danza i el Baile”, „Konstelacje” – reż. R. Woźniak, chor. P. Święcańska, zamknięcie projektu CST 2018, „Wbijamy na balet” – chor. Thierry Verger

materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie zaprasza na ostatni w tym roku i zarazem świąteczny poniedziałek z tańcem. Wieczór rozpocznie zamknięcie projektu laboratorium środowiskowego CST Taniec w bibliotece – la Danza i el Baile autorstwa Małgorzaty Matuszewskiej. Jest to cykl rozmów obejmujący 10 spotkań z osobowościami świata tańca i baletu oraz książkami. Część artystyczną wieczoru zainauguruje spektakl Konstelacje Pauliny Święcańskiej i Romualda Woźniaka. Na scenie spotkają się dwa pokolenia: tancerze – Aleksandra Osowicz oraz Paweł Konior oraz amatorzy tańca – performerzy w wieku 50+,  wspólnie podejmując takie zagadnienia, jak upływ czasu, miłość, przeznaczenie, natura ludzka, wybory. W spektaklu wykorzystane zostaną elementy metody ustawień systemowych wg Berta Hellingera. Kolejnym elementem świątecznego wieczoru będzie premiera spektaklu Wbijamy na balet – taneczny duet ojca z córką, w wykonaniu Isabelle Kladjy i Marka Klajdy, studium osobistej, rodzinnej relacji. Co istotne, spektakl w choreografii Thierry’ego Vergera został zrealizowany w jego autorskiej technice Modal Underground.

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie (CST) jest to projekt, który powstał z inicjatywy warszawskich artystów/ek i teoretyków/czek. Jego nadrzędnym celem jest promocja działań organizacji, kolektywów i artystów/ek niezależnych poprzez kreowanie atrakcyjnej oferty dla miłośników/czek tańca i współpraca w obszarze: edukacyjnym, teoretycznym, artystycznym i społecznym oraz wzmacnianie obecności tańca w Warszawie. Rok 2018 upłynął pod hasłem edukacji. Projekt Centrum Sztuki Tańca w Warszawie współfinansuje m.st. Warszawa.

Harmonogram wieczoru:

godz. 18:00 – Finał projektu Laboratorium środowiskowego CST Taniec w bibliotece – la Danza i el Baile

 

godz. 19:00 – Spektakl Konstelacje w chor. Pauliny Święcańskiej, reż. Romuald Woźniak

 

godz. 20:00 – Oficjalne zamknięcie projektu CST w roku 2018

godz. 20:15 – Premiera spektaklu Wbijamy na balet w chor. Thierry’ego Vergera

Po premierze odbędzie się świąteczne spotkanie, które poprowadzi Joanna Szymajda.

Poczęstunek świąteczny zapewnia Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’.

***

Organizatorzy: Fundacja Artystyczna PERFORM, Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers

Partner projektu: Dom Kultury Kadr

Współpraca: Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg, Fundacja B’cause, Fundacja Ciało/Umysł, Fundacja Ciało się, Fundacja Movementum/Warsaw Dance Department, Fundacja „Myśl w Ciele” / Warszawska Pracownia Kinetograficzna, Fundacja Rozwoju Tańca „Eferte” / Mufmi Teatr Tańca, Fundacja Scena Współczesna / Teatr Tańca Zawirowania, Fundacja Sztuka i Współczesność, Fundacja Sztuki Tańca, Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki / Teatr Tańca NTF, Stowarzyszenie „Akademia Umiejętności Społecznych”/ Teatr Limen Butoh, Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format ZERO, Stowarzyszenie Ja Ja Ja Ne Ne Ne / TukaWach, Stowarzyszenie Strefa Otwarta / Warszawski Teatr Tańca, Stowarzyszenie Sztuka Nowa /  ZASP – Stowarzyszenie Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji

Patronat medialny: portal taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, RDC, e-teatr, miesięcznik TEATR, Teatrdlawas, Teatralia.com.pl, TANIEC, Warsawholic, Notes na 6 tygodni, Going.

Dokładny program i szczegółowe informacje na stronach:
www.centrumsztukitanca.eu
http://www.dkkadr.waw.pl/k/repertuar/
Facebook: www.facebook.com/cstwarszawa
Instagram: https://www.instagram.com/centrumsztukitancacst/
Twitter: https://twitter.com/CSTwWarszawie

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Warszawa: Dom Kultury Kadr, ul. Przemysława Gintrowskiego 32

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close