Centrum Sztuki Tańca w Warszawie/„EKSPRESJE 03”: Ksenia Opria, Małgorzata Piastowska, Iza Szostak – warsztaty

Zdjęcie: Centrum Sztuki Tańca w Warszawie/„EKSPRESJE 03”: Ksenia Opria, Małgorzata Piastowska, Iza Szostak – warsztaty

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach III odsłony programu EKSPRESJE, realizowanego przez Centrum Sztuki Tańca w Warszawie, organizatorzy zapraszają nna warsztaty skierowane zarówno do osób zjamujących się tańcem, jak i amatorów. Zajęcia poprowadzą Ksenia Opria, Małgorzata Piastowska i Iza Szostak

10.00-11.30 Contact Improvisation / Prowadzenie: Ksenia Opria

Zaczynając od dotyku jako punktu wyjścia, eksplorując własne centrum i peryferię, uczestnicy będą się uczyć poprzez ruch, poprzez spotkania – solo, w duecie, trio. Szukając przestrzeni pomiędzy. Dając sobie czas. Słuchając, podążając, inicjując. Korzystając z improwizacji kontaktowej bedą będziemy eksplorować, w jaki sposób dotyk zmienia/wpływa na nasz ruch i taniec. Warsztat skierowany jest zarówno do osób, które mają doświadczenie w tańcu, jak i dla tych, którzy zaczynają z nim swoją przygodę.

11.30-13.00: Taniec współczesny dla początkujących / prowadzenie Małgorzata Piastowska

Na zajęciach kładzie się nacisk na wyrobienie w uczniach świadomości ciała. Uczestnicy dowiadują się, jak ich ciało jest zbudowane i jakie w związku z tym ma możliwości ruchowe, jak wykorzystywać zależności pomiędzy poszczególnymi częściami ciała oraz pomiędzy nimi a przestrzenią. Wprowadzane są elementy techniczne wykorzystywane w tańcu współczesnym wraz z ich opisem, mechaniką ruchu, specyfiką oddychania i myślenia o ruchu, tak aby tancerz w przyszłości mógł świadomie wykorzystywać je w trakcie improwizacji bądź wykonując je w choreografiach.

Warsztat jest przeznaczony dla wszystkich (niezależnie od poziomu zaawansowania) zainteresowanych eksploracją ruchu, kompozycją i choreografią.

13.00-14.30 Taniec dla seniorów / Prowadzenie: Iza Szostak

Na warsztatach zajmiemy się odkrywaniem potencjału ciała w ruchu, zarówno poprzez doświadczenia zmysłowe i pamięć o tym (wzrok, dotyk, słuch itp.), jak i za pomocą świadomych zadań ruchowych. Wszystkie zaproponowane ćwiczenia będą służyły pobudzeniu naszej wyobraźni, pomysłowości oraz będą miały na celu umocnić nas w rozumieniu, jaka jest nasza racjonalna decyzyjność w tańcu. Warsztat będzie również przygotowywał do uświadomienia sobi, czym jest czas, dynamika, przestrzeń i jakość w języku tańca. Będziemy obserwować, jak te elementy (narzędzia) wpływają na nasze indywidualne działania ruchowe, jakie wywołują w nas stany oraz jak oddziałują na relacyjność w grupie.

 

Więcej o spektaklach i warsztatach: http://centrumsztukitanca.org, http://facebook.com/cstwarszawa

Wstęp na warsztaty jest wolny, obowiązują zpaisy przez stronę internetową.

**

Od września do grudnia 2016 w Mazowieckim Instytucie Kultury gości Centrum Sztuki Tańca z programem EKSPRESJE. W ramach  projektu odbywają się spektakle, warsztaty, wystawy i debaty poświęcone tańcowi.  EKSPRESJE to regularna prezentacja i promocja warszawskich artystów związanych z tańcem – profesjonalnych  i rozpoznawalnych już twórców z dorobkiem oraz tancerzy i choreografów rozpoczynających karierę.

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie to projekt pilotażowy, mający na celu budowanie stałego miejsca związanego z tańcem współczesnym i sztukami pokrewnymi. Ogólna wizja projektu została wypracowana przez Komisję Dialogu Społecznego ds. Tańca, a oferentami zostały trzy wytypowane organizacje reprezentujące środowisko, które odpowiadać będą za realizację powierzonego zadania: Fundacja ART_committed, Fundacja Artystyczna PERFORM, Fundacja Rozwoju Teatru „NOWA FALA”.

Partnerem projektu jest Mazowiecki Instytut Kultury.

Organizatorem EKSPRESJI jest Centrum Sztuki Tańca w Warszawie skupiające organizacje taneczne NGO.

Projekt finansowany jest przez Miasto Stołeczne Warszawa.

Centrum Sztuki Tańca logo (miniaturka)

MIK logo (miniaturka)Zakochaj się w Warszawie - logo finansowanie (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:00

Warszawa: Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektoralna 12.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close