Centrum Sztuki Tańca w Warszawie/„EKSPRESJE 04”: Stowarzyszenie Sztuka Nowa „ORFEO ’70” – reż. Dawid Żakowski

Zdjęcie: Centrum Sztuki Tańca w Warszawie/„EKSPRESJE 04”: Stowarzyszenie Sztuka Nowa „ORFEO ’70” – reż. Dawid Żakowski

Fot. Daniel Wiśniewski.

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach IV odsłony programu EKSPRESJE, realizowanego przez Centrum Sztuki Tańca w Warszawie, Stowarzyszenie Sztuka Nowa zaprezentuje spektakl ORFEO ’70 w reżyserii Dawida Żakowskiego. Przedstawienie stanowi podsumowanie osobistych doświadczeń emigracyjnych. Orfeo, po latach emigracji, powraca na ziemie polskie, aby odnaleźć Eurydykę/Elżbietę Zet. Ścieranie się wielu języków i kultur dostrzeżone przezeń w trakcie długiego pobytu za granicą wpływa na swoisty sposób odczytania Polski, tak w sensie przemian historycznych, jak i i umiejętności mówienia na tematy osobiste.

Spektakl operuje wieloma rodzajami dyskursu użytymi w celu poszukiwaniu słowa, obrazu i pisma, które służą przywróceniu pamięci tego, co minione.

Reżyseria: Dawid Żakowski

Wykonanie: Kamil Adamus
Motywy wizualne: Robert Rabiej
Produkcja: Stowarzyszenie Sztuka Nowa w Warszawie

Partnerzy: Royal Central School of Speech and Drama w Londynie i Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie

Przed przedstawieniem Stowarzyszenia Sztuka Nowa/Dawida Żakowskiego o godz. 19.00 odbędzie się prezentacja Iwony Wojnickiej/Format Zero Po Krzyku.

Więcej informacji

W ciągu dnia organizatorzy zapraszają również do udziału w warsztatach tanecznych.

Więcej informacji

Bilety w cenie 20 zł za dwa spektakle do nabycia w kasie Mazowieckiego Instytutu Kultury oraz na stronie: http://bilety.mik.waw.pl/

Więcej o spektaklach i warsztatach: http://centrumsztukitanca.org, http://facebook.com/cstwarszawa

***

Od września do grudnia 2016 w Mazowieckim Instytucie Kultury gości Centrum Sztuki Tańca z programem EKSPRESJE. W ramach tego projektu odbywają się spektakle, warsztaty, wystawy i debaty poświęcone tańcowi.  EKSPRESJE to regularna prezentacja i promocja warszawskich artystów związanych z tańcem – profesjonalnych  i rozpoznawalnych już twórców z dorobkiem oraz tancerzy i choreografów rozpoczynających karierę.

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie to projekt pilotażowy, mający na celu budowanie stałego miejsca związanego z tańcem współczesnym i sztukami pokrewnymi. Ogólna wizja projektu została wypracowana przez Komisję Dialogu Społecznego ds. Tańca, a oferentami zostały trzy wytypowane organizacje reprezentujące środowisko, które odpowiadać będą za realizację powierzonego zadania: Fundacja ART_committed, Fundacja Artystyczna PERFORM, Fundacja Rozwoju Teatru „NOWA FALA”.

Partnerem projektu jest Mazowiecki Instytut Kultury.

Organizatorem EKSPRESJI jest Centrum Sztuki Tańca w Warszawie skupiające organizacje taneczne NGO.

Projekt finansowany jest przez Miasto Stołeczne Warszawa.

Centrum Sztuki Tańca logo (miniaturka)

MIK logo (miniaturka) Zakochaj się w Warszawie - logo finansowanie (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close