Chorzów: Opera Śląska w Bytomiu „Królewna Śnieżka” – chor. Henryk Konwiński

Zdjęcie: Chorzów: Opera Śląska w Bytomiu „Królewna Śnieżka” – chor. Henryk Konwiński

Opera Śląska w Bytomiu zaprasza na spektakl Królewna Śnieżka w choreografii Henryka Konwińskiego.

Wersja do druku

Udostępnij

Czy dobro zawsze zwycięża zło? Odpowiedź na to pytanie poznamy podczas wyczekiwanego przez widzów wznowienia spektaklu Królewna Śnieżka w opracowaniu Henryka Konwińskiego – zaliczanego do grona najbardziej znanych i cenionych tancerzy, choreografów i reżyserów.

Któż nie zna opowieści o losach młodej dziewczyny o białej skórze, rumieńcach jak krew i kruczych włosach – Śnieżki i jej okrutnej, zazdrosnej macochy – czarownicy? Bez względu na wiek każdy z zapartym tchem śledzi losy wiedźmy, która nie mogąc znieść urody swojej pasierbicy, postanowiła się jej pozbyć w przebiegły sposób.

Balet polskich twórców: Bogdana Pawłowskiego (muzyka), Witolda Borkowskiego i Stanisława Piotrowskiego (libretto) w oparty jest na znanej baśni braci Grimm. To barwne widowisko na najwyższym światowym poziomie artystycznym, które od lat z zaciekawianiem oglądają kolejne pokolenia. Piękna muzyka, taniec i scenografia z pewnością zachwycą serca najmłodszych widzów.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 11:00

Chorzów: Chorzowskie Centrum Kultury, ul. Sienkiewicza 3

godz. 18:00

Chorzów: Chorzowskie Centrum Kultury, ul. Sienkiewicza 3

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close