Chorzów/Teatr Rozrywki/XIX Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych A PART: Compagnie Dos à Deux „Dos à Deux. 2eme acte”

Zdjęcie: Chorzów/Teatr Rozrywki/XIX Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych A PART: Compagnie Dos à Deux „Dos à Deux. 2eme acte”

Fot. z archiwum festiwali A PART

Wersja do druku

Udostępnij

Dos à Deux. 2eme acte (Plecami do siebie. Akt drugi) to wznowienie pierwszego spektaklu teatru, zrealizowane w nowym składzie z okazji 15-lecia istnienia grupy. Spektakl jest bezsłowną adaptacja najsławniejszego dzieła Samuela Becketta. Opowieść oparta w oryginale na słowach zostaje przełożona na język ciała. Tradycyjną narrację zastępują gesty i ruchu. Obecny na scenie duet „księżycowych klaunów” w prosty, chwilami śmieszny, chwilami poetycki sposób pokazuje sytuację dwóch mężczyzn, którzy czekają na kogoś, kto nie przyjdzie nigdy. Przedstawienie działa na widzów rytmem i muzyką, pomysłowością chwytów teatralnych oraz precyzją działań aktorskich i adaptacji.

Compagnie Dos à Deux została założona przez dwóch mieszkających we Francji brazylijskich aktorów i mimów André Curti i Artura Ribeiro, którzy spotkali się w 1997 roku w Paryżu i postanowili rozpocząć wspólną pracę artystyczną. W 1998 roku powstał ich pierwszy spektakl zatytułowany Dos à Deux (Plecami do siebie), inspirowany sztuką Czekając na Godota Samuela Becketta. Spektakl ten określił linię stylistyczną grupy, nazwaną przez jej twórców teatrem gestu, łączącą pantomimę, teatr i teatr tańca. W ciągu następnych lat przedstawienie zostało pokazane ponad 300 razy w wielu krajach świata. Kolejne spektakle potwierdziły klasę artystyczną i powtórzyły sukces pierwszego przedstawienia: Aux Pieds de la lettre, Saudade-terres d’eau, Fragments of desir, Absence i najnowszy Blood Brothers.

scenariusz, reżyseria, choreografia: Artur Ribeiro and André Curti
muzyka: Artur Ribeiro, André Curti, Fernando Mota
kostiumy: Alienor de Celles

występują: Guillaume Lepape i Clément Chaboche

CENA BILETU: 30ZŁ

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:30

Chorzów: Duża Scena, Teatr Rozrywki, ul. M. Konopnickiej 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close