Chorzów/Teatr Rozrywki/XIX Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych A PART: Compagnie Etantdonné „Showcase trilogy”

Zdjęcie: Chorzów/Teatr Rozrywki/XIX Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych A PART: Compagnie Etantdonné „Showcase trilogy”

Fot. z archiwum festiwali A PART

Wersja do druku

Udostępnij

Nad przedstawieniem ShowCase Trilogy (Trylogia prezentacji) Compagnie Etantdonné pracowała w latach 2005-2007, podejmując kolejno trzy tematy-idee: piękna, czasu i pustki. W ten sposób powstał fascynujący spektakl, składający się z etiud tanecznych, które spaja wspólna przestrzeń i scenografia oraz rozgrywające się między postaciami (tancerzami) zdarzenia i wynikające z nich napięcia. Prezentacji każdego z tematów towarzyszy inny sławny temat muzyczny: Święto wiosny Strawińskiego, Bolero Ravela i Jezioro łabędzie Czajkowskiego. Muzyczne arcydzieła zyskują w ShowCase Trilogy nowe, zaskakujące interpretacje i przekorny anarchistyczny kontekst.

Compagnie Etantdonné założyła w 2000 roku para choreografów i tancerzy Frédérike Unger i Jérôme Ferro. Etantdonné to teatr tańca, czerpiący inspiracje z kina, muzyki i sztuk plastycznych. Twórcy grupy, zafascynowani twórczością słynnego dadaisty Marcela Duchampa (urodzonego i pochowanego w Rouen), zaczerpnęli nazwę dla swojego teatru od tytułu jego ostatniego dzieła – zagadkowej, erotycznej instalacji-testamentu „étant donné” (co oznacza „zostało dane”). W centrum wszystkich projektów Compagnie Etantdonné jest człowiek, uwikłany w społeczne gorsety i normy, próbujący uwolnić się i wyjść poza narzucone mu ramy. Podróżując w głąb i w poprzek motywów życia codziennego i zdarzeń artyści Etantdonné wplatają w kreowane na scenie wizualno-taneczne opowieści groteskę, absurd i dystans. Teatr zrealizował kilkanaście premier, prezentowanych w wielu krajach. Zespół nie występował dotąd w Polsce.

oncepcja i choreografia: Frédérike Unger i Jérôme Ferron
tancerze: Frédérike Unger, Marie Rual / Emily Mézières, Jérôme Ferron
aranżacja muzyczna: Hubert Michel
scenografia: Etienne David

czas trwania spektaklu: 70 minut

CENA BILETU: 30ZŁ

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:30

Chorzów: Duża Scena, Teatr Rozrywki, ul. M. Konopnickiej 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close