Chorzów/VI Obserwatorium Artystyczne Entrée: Novy Ruch Teatr „Macht mir Spaβ” – ruch i reżyseria: Piotr Soroka

Zdjęcie: Chorzów/VI Obserwatorium Artystyczne Entrée: Novy Ruch Teatr „Macht mir Spaβ” – ruch i reżyseria: Piotr Soroka

Fot. Robert Zaliński

Wersja do druku

Udostępnij

W Teatrze Rozrywki w Chorzowie Novy Ruch Teatr pokaże Macht mir Spaβ w ramach finału VI edycji Obserwatorium Artystycznego Entrée. Entrée to konkurs dla młodych twórców, którzy nie posiadają swojej sceny. Do wygrania jest produkcja nowego przedstawienia w koprodukcji z Teatrem Rozrywki oraz nagrody finansowe. To drugi konkurs, którego finalistą jest Novy Ruch Teatr. We wrześniu Macht mir Spaβ pokazywany był w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu ROZBARK w ramach programu Młodzi na Scenę.

Macht mir Spaβ to historia przyjemnościach, która rozgrywa się w studio nagraniowym programu kulinarnego „Macht mir Spaβ”, w którym dwie prowadzące, na wzór „Perfekcyjnej Pani Domu”, przygotowują słodkie, jak one same, muffiny. Niestety, w biegu zdarzeń, natłoku obowiązków i telewizyjnych póz okazuje się, że „Perfekcyjne Panie Domu” wpadają w ciąg niespodziewanych zdarzeń, a w tle komplikacji pojawia się mściwa zbrodnia. Historia koczy się jednak happy endem, a obie Panie żyły długo i szczęśliwie. W telewizji, jak w bajce!

Przedstawienie zrealizowane jest w konwencji komediowej, a aktorki – Agnieszka Charkot i Agnieszka Dziewa posługują się techniką pantomimy.

Przedstawienie powstało bez wsparcia finansowego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz instytucji Wrocław 2016.

Obsada: Agnieszka Charkot, Agnieszka Dziewa
Ruch i reżyseria: Piotr Soroka
Design: Adam Królikowski
Kostiumy: RISK made in warsaw
Projekcje: Marta Wyczółkowska
Światło: Krzysztof Szczepańczyk
Współpraca: Linda Parys, Tomasz Pastyrczyk

Premiera: Wrocław, 18 stycznia 2015

Wstęp: 10 zł

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:30

Chorzów: Teatr Rozrywki, ul. M. Konopnickiej 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close