Chorzów/XXI Festiwal A PART: ME-SA (Czechy, Słowacja) „SuperNaturals”

Zdjęcie: Chorzów/XXI Festiwal A PART: ME-SA (Czechy, Słowacja) „SuperNaturals”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach XXI Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Performatywnych A Part zespół ME-SA (Czechy, Słowacja) zaprasza na spektakl SuperNaturals. SuperNaturals to zabawne i przewrotne studium ograniczeń, jakim podlega ludzka wola i ciało. Dwoje tancerzy-performerów usiłuje na oczach widzów przekroczyć nieprzekraczalne. Para zwykłych śmiertelników decyduje się zostać superbohaterami. Czy jako superbohaterowie nadal będą super, a może staną się super dopiero teraz? W wirze udawanego, nieudolnego superbohaterstwa i własnej hipokryzji (super)bohaterowie spektaklu usiłują odnaleźć w sobie kogoś, kim naprawdę nie będą i nie są. Jak uchwycić fizyczny i metafizyczny wymiar próby transformacji tego, co w ludziach zwykłe w niezwykłość? Nikt z nas nie jest superbohaterem, a przecież w każdym z nas czają się jakieś ukryte moce.

Koncepcja, choreografia: Martina Hajdyla Lacová i Stanislav Dobák

Występują: Martina Hajdyla Lacová i Stanislav Dobák/Lukáš Homola

Współpraca reżyserska: Peter Šavel

Światło: Stanislav Dobák i Štěpán Hejzlar

Produkcja i koprodukcja: Karolína Hejnová/ ME –SA i ALT@RT

Premiera: 2014

ME-SA to niezależna czesko-słowacka grupa taneczna, którą założyły w 2008 roku trzy tancerki, wcześniej współpracujące z koreańskim choreografem Ji-Eun Lee: Hana Kalouskova, Martina Hajdyla Lacová i Karolina Hejnová. Pierwszy spektakl grupy, site specific project zatytułowany Echoes otrzymał nagrodę publiczności czeskiej platformy tańca w 2010 roku. W latach 2010 i 2011 ME-SA współpracowała ze znanym słowackim teatrem Debris Company. Od 2010 roku ME-SA jest stałym rezydentem teatru Studio ALTA w Pradze. Przedstawienia ME-SA były prezentowane na wielu festiwalach w Czechach i za granicą (m.in. podczas edynburskiego Fringe Festival). Współzałożycielka grupy, tancerka i choreografka Martina Hajdyla Lacová była dwukrotnie nominowana do czeskie nagrody „tancerka roku” (2011, 2012), a w 2012 roku jej przedstawienie SoloS /część III otrzymało nominację do dorocznej czeskiej nagrody tanecznej „przedstawienie roku”. Martina Hajdyla Lacová występuje także w najnowszym spektaklu ME-SA, duecie SuperNaturals z 2014 roku i jest jego współchoreografką, obok słowackiego tancerza Stanislava Dobáka.

Więcej na: www.me-sa.cz/en.

Premiera polska.

Bilety w cenie 25 zł do nabycia w kasie Teatru Rozrywki.

 

Szczegółowe informacje o wydarzeniach: http://www.apart.art.pl/21fest.htm

Produkcja i organizacja festiwalu: Stowarzyszenie Teatralne A PART

Projekt objęty mecenatem miasta Katowice. Współfinansowano ze środków Instytucji Kultury Katowice – Miasto Ogrodów.

Festiwal zrealizowano z wykorzystaniem środków finansowych z budżetu samorządu Województwa Śląskiego.

Logo Katowice Miasto Ogrodów (miniaturka)    Logo Województwo Śląskie (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:00

Chorzów: Teatr Rozrywki, ul. Marii Konopnickiej 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close