Chorzów/XXVI Festiwal Ars Cameralis: Dance Company Nanine Linning/ Theater Heidelberg (Niemcy) „Bacon”

Zdjęcie: Chorzów/XXVI Festiwal Ars Cameralis: Dance Company Nanine Linning/ Theater Heidelberg (Niemcy) „Bacon”

Fot. Kalle Kuikkaniemi.

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach XXVI Festiwalu Ars Cameralis Teatr Rozrywki w Chorzowie zaprasza na gościnny występ Dance Company Nanine Linning/Theater Heidelberg ze spektaklem Bacon. Brytyjski malarz Francis Bacon na swoich płótnach uwieczniał otchłań ludzkiej duszy. W sposób bezwzględnie szczery, boleśnie i pięknie zarazem, przedstawiał relacje zachodzące między mechanizmami tkwiącymi u podstaw natury człowieka: pożądaniem, dominacją i wykluczeniem. Emocjonalne rzeczywistości obecne w pracach malarza bada w spektaklu Bacon Nanine Linning, odkrywając przy tym analogię do własnej sztuki w bezkompromisowym sposobie przedstawiania i kreacji. „Interesuje mnie zwierzę, instynkt” – przyznawała niejednokrotnie Linning. I dlatego wymaga od tancerzy, by nieustannie przekraczali granice swoich fizycznych możliwości. W fizycznym wymiarze obrazy Bacona są bowiem bardzo zbliżone do tańca: ich ekspresja i bagaż emocjonalny wydają się mieć swoje źródło w ruchu. Wyrafinowane, pełne dzikiego piękna, innym razem agresywne i bestialskie w formie – takie są obrazy, które tworzy Linning jako odbicie świata przedstawionego na płótnach malarza. Fascynujący i szokujący zarazem spektakl miał swoją pierwszą odsłonę 12 lat temu (ta wersja spektaklu prezentowana była na X Międzynarodowych Spotkaniach Teatrów Tańca w Lublinie w 2006 roku). Wyróżniony m.in. nagrodą „Swan” za najlepszą holenderską choreografię, powrócił na scenę, tym razem z nową choreografią i w nowej oprawie scenograficznej, wykorzystującej głównie wideo i światło.

TRAILER

Dance Company Nanine Linning/ Theater Heidelberg jest zespołem tanecznym wchodzącym w skład większego organizmu – Theater und Orchester Heidelberg. Od 2012 roku dyrektorem artystycznym i główną choreografką Dance Company jest Nanine Linning. Regularnie pracuje z 12-osobowym zespołem tancerzy,co roku przygotowując premierowe spektakle, ponadto współpracuje z przedstawicielami innych dziedzin sztuki, realizując projekty multidyscyplinarne. Od roku 2014 Theater und Orchester Heidelberg prowadzi swój własny międzynarodowy festiwal taneczny – Tanzbiennale Heidelberg.

Dance Company Nanine Linning/ Theater Heidelberg logo (miniaturka)

Projekt wsparty przez Goethe – Institut Krakau

Logo Goethe Institut (miniaturka)

Spektakl prezentowany w ramach XXVI Festiwalu Ars Cameralis.

Festiwal Ars Cameralis logo (miniaturka)

Koncepcja, choreografia: Nanine Linning
Muzyka: Jacob ter Veldhuis
Światło, scenografia: Jan Boiten
Video: Juliane Noß

Występują: Marie-Louise Hertog, Naomi Kamihigashi, Rina Murakami, Arno Brys, Sho Takayama, Luca Tomasoni

Bilety w cenie:
60 zł bilet normalny / 40 zł bilet ulgowy
balkon środkowy 50 zł bilet normalny / 30 zł bilet ulgowy
balkony boczne 35 zł

Bilety

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Chorzów: Teatr Rozrywki, ul. Konopnickiej 1.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close