Cieszyn/Festiwal Bez Granic: Wrocławski Teatr Pantomimy „Mikrokosmos”

Zdjęcie: Cieszyn/Festiwal Bez Granic: Wrocławski Teatr Pantomimy „Mikrokosmos”

Fot. B. Sowa

Wersja do druku

Udostępnij

Wrocławski Teatr Pantomimy wyjeżdża z Mikrokosmosem do Cieszyna na Festiwal Bez Granic. Przedstawienie w reżyserii Konrada Dworakowskiego to niepokorna i odważna interpretacja baśni H. Ch. Andersena Calineczka. Tytułowa bohaterka nie jest jednak bezbronna, czy zlękniona, ale zbuntowana, zadziorna i pewna siebie. Podróż po świecie zwierząt jest dla dziewczynki okazją do odnalezienia własnej tożsamości.

Festiwal Bez Granic organizowany jest od 1990 roku, początkowo jako Festiwal Na Granicy. Od 2005 roku, czyli od czasu przystąpienia Polski, Czech i Słowacji do Unii Europejskiej nosi nazwę Bez Granic. Tegoroczna edycja Festiwalu dedykowana jest najmłodszej publiczności z pogranicza polsko-czeskiego-słowackiego, a na scenach pokazane zostaną najciekawsze przedstawienia ostatnich sezonów z Polski, Czech i Słowacji.

scenariusz i reżyseria: Konrad Dworakowski

scenografia i kostiumy: Maria Balcerek
projekcje wideo: Michał Zielony
reżyseria światła: Bartek Dębowski
muzyka: Piotr Klimek

obsada: Artur Borkowski, Agnieszka Charkot, Izabela Cześniewicz, Agnieszka Dziewa, Paulina Jóźwin, Mateusz Kowalski, Agnieszka Kulińska, Marek Oleksy, Aneta Piorun, Monika Rostecka-Komorowska, Mariusz Sikorski, Krzysztof Szczepańczyk, Robert Wieczorek.

Rezerwację i sprzedaż biletów prowadzi Teatr im. A. Mickiewicza w Cieszynie.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 11:00

Cieszyn: Duża Scena Teatru im. Mickiewicza, Pl. Teatralny 1

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close