Coaching project Communication through movement (w ramach Dancing Poznań 2011) Prowadzenie: Henrik Kaalund (Niemcy)

Zdjęcie: Coaching project Communication through movement  (w ramach Dancing Poznań 2011) Prowadzenie: Henrik Kaalund  (Niemcy)

Wersja do druku

Udostępnij

Coaching project Communication through movement  (w ramach Dancing Poznań 2011)

Prowadzenie: Henrik Kaalund  (Niemcy)

 

TERMIN:    20 do 26 sierpnia

GODZINA:  16.20 – 19.40
MIEJSCE:   
Poznań, Pawilon Nowa Gazownia

POKAZ  COACHING PROJECT ODBĘDZIE SIĘ W RAMACH VIII MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU TEATRÓW TAŃCA

Pawilon Nowa Gazownia,  26.08.2011,  godz. 20.00

Tegoroczny Coaching project, prowadzony przez Henrika Kaalunda, podporządkowany jest tematowi komunikacji. Podstawowym zadaniem będzie prześledzenie  zasad, dotyczących powstawania ruchu. Uczestnicy projektu wykonywać będą zadania  generujące ruch oparty na podstawowych obrazach mechanicznych: impuls, opór, „pisanie w powietrzu”, przez kompleksowe, poetyckie skojarzenia inspirowane tekstem bądź sytuacją wirtualną , aż po reakcję na dźwięk i muzykę. Materiał wyjściowy, który powstanie poprzez realizację zadań, będzie złożony w sekwencje ruchowe, modyfikowane w procesie dynamicznym, w powiązaniu z muzyką i zmierzające do prezentacji przed publicznością. Podczas realizacji całego projektu, uczestnicy pracują pod kierunkiem lidera choreografa Henrika Kaalunda i kompozytora: Jakuba Królikowskiego.

Henrik Kaalund urodził się w Danii, ale z wyboru mieszka w Berlinie. Jest tancerzem i choreografem. Studiował w John Cranko School w Stuttgarcie i David Howard School of Dance w Nowym Jorku. Tańczył m.in. w Cleveland Ballet  i Arizona Ballet, Ballet Basel i Ballet Dortmund, gdzie również realizował choreografię. Jest laureatem wielu nagród za taniec i twórczość choreograficzną, m.in. na festiwalach w Hannoverze, Lipsku, Burgos i Atenach.

Coaching Project przeznaczony jest wyłącznie dla zawodowych tancerzy. Rekrutacja zostanie przeprowadzona na podstawie przesłanych CV.

Aplikacje przyjmujemy pod adresem
bow@ptt-poznan.pl do 20 lipca 2011.
Lista osób przyjętych do projektu zostanie ogłoszona 1 sierpnia 2011.

KOSZT: 170 zł (wpłata na miejscu)

(uczestnik Coaching Project może brać udział w warsztacie Metody pracy w teatrze tańca (12.40-14.10 PTT sala 2) bez ponoszenia dodatkowych kosztów).
Ilość miejsc ograniczona.

Informacje:

http://www.ptt-poznan.pl

Zapraszamy serdecznie,

Dyrektor artystyczny Ewa Wycichowska wraz z biurem organizacyjnym  Dancing Poznań 2011

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 16:20

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close