Częstochowa/Festiwal „Pamięć miasta”: Magda Przybysz „Gra w Częstochowanego” – pokaz powarsztatowy

Zdjęcie: Częstochowa/Festiwal „Pamięć miasta”: Magda Przybysz „Gra w Częstochowanego” – pokaz powarsztatowy

Fundacja Performa zaprasza na pokaz powarsztatowy z tworzenia choreo-grafik z Magdą Przybysz, który odbędzie się w ramach festiwalu Pamięć miasta – pierwszego festiwalu tańca współczesnego w Częstochowie.

Wersja do druku

Udostępnij

Magda Przybysz – choreografka, performerka, osoba pisząca. Swoją drogę zaczynała w Eksperymentalnym Studio Tańca Iwony Olszowskiej w Krakowie. Wciela choreograficzne strategie na scenie, w filmie, literaturze oraz przestrzeniach publicznych. Współpracowała między innymi z kolektywami MML i HOTELOKO movement makers, Klaudią Hartung-Wójciak, Igą Gańczarczyk, Anu Czerwińskim, Jakubem Wróblewskim, Patrykiem Lichotą.

Wykładowczyni na SWPS (Komunikacja w organizacji oparta na empatii) na Akademii Muzycznej w Łodzi (Somatyka w tańcu i terapii), prowadzi także warsztaty semestralne na Uniwersytecie Warszawskim (Wydział Sztuk Społecznych). Stypendystka MKiDN (2012, 2020) w dziedzinie tańca, a także stypendystka Stypendium twórczego Grażyny Kulczyk z zakresu współczesnej choreografii (2021).

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 16:30

Częstochowa: Galeria im. Jerzego Dudy-Gracza przy Zespole Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego, ul. Generała Kazimierza Pułaskiego 15

inne wydarzenia

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close