Dancing Poznań 2013/X Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca: 420PEOPLE „Wind-up”

Zdjęcie: Dancing Poznań 2013/X Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca: 420PEOPLE „Wind-up”

Fot. Pavel Hejný

Wersja do druku

Udostępnij

Wspomnienia są tym co rozgrzewa cię od środka. Ale są też tym co rozdziera cię na kawałki. Haruki Murakami Kafka nad morzem
„Dynamiczny taniec, kipiący od energii, eksplodujący cyklicznie do oryginalnej muzyki izraelskiego artysty Amosa Ben-Tala.” (Veronika Ruppert, Český rozhlas). Choreografia WIND-UP zespołu 420PEOPLE zrealizowana we współpracy z Theatre Archa oraz Nową Sceną Teatru Narodowego w Pradze, sponsorowana prze Fundację BNP Paribas, Ministerstwo Kultury Republiki Czeskiej, Miasto Pragę oraz Ambasadę Królestwa Holandii w Pradze.

choreografia: Václav Kuneš
muzyka: Amos Ben-Tal
światła: Jan Mlčoch
scenografia i kostiumy: Václav Kuneš
video: Petr Polák, Jaroslav Bláha – Studio Petrohrad
projekcja, wsparci techniczne: AV Media
premiera: 13.5.2012
tańczą: Zuzana Herényiová, Václav Kuneš, Jussi Nousiainen, Nataša Novotná, Milan Odstrčil, Alexandr Volný

Podziękowania dla: Jiří Janíček.

W 2007 roku Václav Kuneš i Nataša Novotná założyli w Pradze nowy zespół taneczny i nazwali go 420PEOPLE. Połączył ich jeden z najbardziej prestiżowych zespołów tanecznych na świecie, Nederlands Dans Theater – miejsce, w którym mieli szansę spotkać się z najlepszymi światowymi choreografami, we wspólnej artystycznej drodze na szczyt. Ich główną ideą i marzeniem jest twórcze wykorzystanie lat spędzonych na tanecznym szczycie i dzielenie się tym doświadczeniem z czeskimi tancerzami i widzami na całym świecie. Przełomową w pracy zespołu była choreografia Václav Kunesa Small Hour, która okazała się sukcesem zarówno w Czechach, jak i za granicą. W Czechach spektakl został nagrodzony nagrodą Sazka, nagrodą pisma Theatre Journal, okrzyknięto go największym osiągnięciem w dziedzinie tańca i baletu w 2008 roku. Za granicą wybrano ten spektakl do programu DansClick, co pozwoliło 420PEOPLE wyruszyć w dwumiesięczne tournee po Holandii. Za swój występ w Small Hour w 2008 r. Nataša Novotná została nagrodzona w Czechach prestiżową nagrodą Thálie. 420 PEOPLE z sukcesem realizowali kolejne przedstawienia: On an Even Keel, Golden Crock, Ghost Note i A Small Hour Ago we współpracy z Korzo Theater. Podczas gali kończącej festiwal TANEC PRAHA 2009 Nataša Novotná została uhonorowana nagrodą dla Tancerza Roku. Szczególną pozycją w ich repertuarze jest B/olero, spektakl w choreografii Ohada Naharina, poza Batsheva Dance Company, 420PEOPLE stał się jedynym zespołem upoważnionym do jej wykonywania. 420PEOPLE jest wspierany przez fundację BNP Paribas.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 21:00

Poznań: Hala nr 2 Międzynarodowych Targów Poznańskich, ul. Głogowska 14

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close