Dancing Poznań 2013/X Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca: Ferenc Fehér „Tao Te”

Zdjęcie: Dancing Poznań 2013/X Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca: Ferenc Fehér „Tao Te”

Fot. Bartosz Kruk

Wersja do druku

Udostępnij

Tytuł tego duetu na dwóch tancerzy został zapożyczony z legendarnej sagi Chińskiej, słynnego dzieła Lao Tze Tao Te Ching – droga cnoty. Tao w tytule odnosi się do ścieżki, drogi, uniwersalnego praca, natomiast Te to cnota, siła przez którą Tao manifestuje samego siebie. Zadaniem jest utrzymanie harmonii. Stary manuskrypt zachęca do poszukiwań cnotliwego i znaczącego życia, lecz również opisuje porażkę wpisaną w te poszukiwania. Napięcie jest widoczne w tańcu. Czterdziestominutowy, intensywny taniec fizyczny jest historią dwóch mężczyzn o różnych charakterach i postawach. Czy są przyjaciółmi? Braćmi? Czy są dla siebie obcy? Ich charaktery ewoluują podczas serii sytuacji, konfliktów, wewnętrznych zmagań i porażek. Zmieniają się i rozwijają tak jak zmienia się droga po której się kroczy. Czy uda im się odnaleźć na końcu harmonię, której poszukują?

Choreografia: Ferenc Fehér
Twórcy: Ferenc Fehér, Ákos Dózsa
Tancerze: Ákos Dózsa, Ferenc Fehér
Muzyka: Ferenc Fehér
Światło: Gabi Bánki
Dźwięk: Dávid Kovácsovics

Na kształtowanie się jego stylu tańca w sposób decydujący wpłynęły free style dance i sztuki walki. Znaczący punkt w jego biografii artystycznej to spotkanie Aniko Juhasz, wieloletniego dyrektora Comapany Finita la Commedia, z którą Ferenc Fehrer jest obecnie związany na stałe. Jako choreograf debiutował w 2007 roku, dominujące w jego spektaklach techniki to taniec współczesny i taniec fizyczny, które Fehrer wpisuje w funkcje teatralną.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 21:00

Poznań: Teatr Ósmego Dnia, ul. Ratajczaka 44

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close