Dancing Poznań 2013/X Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca: Kielecki Teatr Tańca „NEWs INSPIRATIONs”, „Perła”, „Nieustannie”

Zdjęcie: Dancing Poznań 2013/X Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca: Kielecki Teatr Tańca „NEWs INSPIRATIONs”, „Perła”, „Nieustannie”

Fot. Bartosz Kruk

Wersja do druku

Udostępnij

NEWs INSPIRATIONs

Choreografia jest wyrazem hołdu składanego krytykom za przyznanie Stephenowi Delattre nagrody na Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym w Hanowerze, w 2010 roku. Głównym tematem spektaklu jest relacja pomiędzy dwoma światami: artystycznym i dziennikarskim oraz ich wzajemne powiązania. Prasa jest tutaj organem publicznym, której zadaniem jest komentowanie za pomocą słów twórczej pracy wyrażanej przez tancerza swoim ciałem. Czasami słowna interpretacja dzieła dokonana przez recenzentów jest zbieżna z intencją twórców, wyrażoną za pośrednictwem tworzywa – jakim jest działające w czasie i przestrzeni – ciało.

Choreografia, scenografia, kostiumy, światła: Stephen Delattre
Muzyka: Fearful symmetries, John Adams i orkiestra St.Luke
Czas trwania: 30 min.

Perła

Podobno nie ma jednakowych pereł. Tak jak nie ma jednakowych kobiet. Jednakże każda kobieta znajdzie wspólny mianownik z drugą kobietą.

Choreografia, kostiumy: Małgorzata Ziółkowska
Muzyka: Leszek Możdżer

Nieustannie

Mówią, że jest w człowieku ogromna potrzeba bycia z kimś, wręcz immanentna dążność do odnalezienia siebie w drugim… tak więc wciąż szukamy, wypatrujemy i usiłujemy pochwycić pojawiającą się na horyzoncie naszych pragnień szansę, by rzeczywiście i ostatecznie zbliżyć się do kogoś, kogo tak bardzo chcielibyśmy nazwać swoim przeznaczeniem…

Choreografia, kostiumy: Ryszard Kalinowski
Muzyka: Arvo Pärt
Premiera: 24 czerwca 2012 r.
Czar trwania: 20 min

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close