Dancing Poznań 2013: X Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca

Zdjęcie: Dancing Poznań 2013: X Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca

Fot. Michael Loizenbauer

Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 17-24 sierpnia 2013 odbędzie się w Poznaniu X Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca Dancing Poznań 2013.

Dancing Poznań zainauguruje w tym roku najnowsza premiera Polskiego Teatru Tańca Czterdzieści w choreografii światowej sławy artysty Jo Strømgrena. Przedstawienie zostanie zaprezentowane 17 sierpnia w MP2 Międzynarodowych Targów Poznańskich o godz. 21.00. Uczestnicy Dancing Poznań 2013 będą mogli nabyć wejściówki na spektakl za symboliczne 1 zł. Wejściówki będzie można nabywać w trakcie rejestracji czyli od 16 sierpnia.

Oprócz zespołu PTT na X Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Tańca na scenie Teatru Ósmego Dnia oraz na Międzynarodowych Targach Poznańskich wystąpią takie zespoły i artyści jak: 420PEOPLE (Czechy), Jo Strømgren Kompani (Norwegia), Nadar Rosano (Izrael), Kielecki Teatr Tańca, Bałtycki Teatr Tańca czy Ferenc Fehér (Węgry).

Ewa Wycichowska: „Taniec to nasze medium i remedium, sztuka, sposób na życie i lek na całe zło, który wspólnie z Wami stosujemy już od 20 lat. Jubileusz skłania do retrospekcji, przypominają się trudne początki, przecieranie organizacyjnych szlaków i przekonywanie niedowiarków, że to się może udać. I udaje się od dwu dekad, także dzięki Wam. To Wy wnosicie w te Warsztaty energię, zapał, radość tańczenia. Coroczne sierpniowe spotkanie w Poznaniu jest wspólnym świętem, na które staramy się przygotować jak najciekawszy program, dialogujący z tym co aktualne, nowe, odkrywcze, we wciąż zmieniającym się świecie tańca.”

Harmonogram festiwalu

ARCHIWUM PREZENTACJI

Poznań: Hala nr 2 Międzynarodowych Targów Poznańskich (ul. Głogowska 14), Teatr Ósmego Dnia, ul. Ratajczaka 44

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close