Dancing Poznań 2015/XII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca: Polski Teatr Tańca „Sanatorium” – chor. i reż. Karina Adamczak-Kasprzak, Agata Ambrozińska-Rachuta

Zdjęcie: Dancing Poznań 2015/XII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca: Polski Teatr Tańca „Sanatorium”  – chor. i reż. Karina Adamczak-Kasprzak, Agata Ambrozińska-Rachuta

Fot. M. Zakrzewski

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach XII Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Polski Teatr Tańca pokaże spektakl Sanatorium w choreografii i reżyserii Kariny Adamczak-Kasprzak oraz Agaty Ambrozińskiej-Rachuty. Inspiracją do powstania spektaklu Sanatorium jest proza Bruno Schulza, a zwłaszcza tekst Sanatorium pod klepsydrą oraz jego adaptacja filmowa w reżyserii Wojciecha Jerzego Hasa. Twórczość Bruno Schulza stanowi swoisty fenomen literacki,  będący wyjątkową materią dla gatunku, jakim jest teatr tańca. Zderzenie dwóch światów schulzowskiego oraz świata ruchu i tańca może być nową propozycją odczytania jego twórczości.

Autorki spektaklu oparły swoje kreacyjne działania na  interdyscyplinarności i wielopłaszczyznowości  środków artystycznych. Proces twórczy  łączy  formy ruchowe i taneczne muzyczne i audiowizualne oraz inne działania realizowane w przestrzeni sztuk wizualnych. W warstwie ruchowej autorki choreografii  oparły się na improwizacji oraz indywidualnych predyspozycjach psychoruchowych zaproszonych do współpracy artystów.

Całość procesu przebiegała w formule laboratorium twórczego, gdzie indywidualny gest każdego z artystów wpływał na ostateczny kształt spektaklu. W warstwie wizualnej wykorzystane są w sposób szeroki i niestandardowy multimedia np.: na scenie pojawiać się będą tancerze jako „ekrany” na których wyświetlana będzie projekcja, która zbudowana będzie na bazie grafiki, kolorów oraz elementów hiperrealistycznych.

Choreografia  i reżyseria: Karina Adamczak-Kasprzak, Agata Ambrozińska-Rachuta
Kostiumy: Adriana Cygankiewicz
Video i reżyseria światła: Daniel Stryjecki
Muzyka: Bester Qartet,  Jello  Biafra i No Means No,  Robert R,  Kira Skov,  W. A. Mozart

Realizacja światła: Mariusz Porada, Przemysław Gapczyński
Realizacja dźwięku: Zuzanna Majewska, Mateusz Rogaliński
Inspicjent: Mariola Hendrykowska
Kierownik zespołu artystycznego: Anna Gruszka
Kierownik techniczny: Grzegorz Okupniak
Organizacja produkcji: Katarzyna Anioła
Czas trwania: 45 minut

Obsada:
Józef – Artur Bieńkowski
Doktor Gotard, pensjonariusz, subiekt – Zbigniew Kocięba

Spektakl zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)

Program festiwalu

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 21:00

Poznań: Scena Wspólna, ul. Brandstaettera 1 / róg ul. Za Cytadelą.

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close