Dancing Poznań 2016/XIII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca: Iwona Olszowska i Anna Haracz „Przenikanie”

Zdjęcie: Dancing Poznań 2016/XIII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca: Iwona Olszowska i Anna Haracz „Przenikanie”

Fot. Magda Hajdysz

Wersja do druku

Udostępnij

Dancing Poznań 2016 – święto tańca, którego organizatorem jest Polski Teatr Tańca, w tym roku odbywające się w dniach 20-27 sierpnia 2016 – to dwa wydarzenia XXIII Międzynarodowe Warsztaty Tańca Współczesnego oraz XIII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca. W ramach tegorocznego XIII Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca zaprezentowane zostaną najnowsze spektakle czternastu choreografów. Iwona Olszowska i Anna Haracz pokażą spektakl Przenikanie. Spektakl stanowi taneczno-wizualno-dźwiękowe przenikanie się światów w poszukiwaniu harmonii i homeostazy. Przenikanie odbywa się poprzez obrazy, nastrój, zmysły i cielesność. Muzyka (elektroniczna i wykonywana na żywo) przenikać się będzie na zasadzie synestezji z obrazem wizualnym. Ciała tancerek na wzór mimetyzmu upodabniać się będą do wykreowanego obrazu wideo, będą też prowadzić dialog ze sobą nawzajem oraz skomponowaną muzyką.

Drzewa wrastają w beton, ciało akceptuje implanty, umysł ulega rzeczywistości wirtualnej. Konkret jest abstraktem, a chaos spokojem. Las i drzewa stają się miejscem przenikania ścieżek, rytuałów, pragnień, nadmiaru. Nadmiaru myśli, przedmiotów, zadań, informacji.

„Przenikanie” to poetycka opowieść o strategii, jaką przyjmują ludzie, zwierzęta, rośliny, by przetrwać. PRZENIKANIE to nasza wspólna strategia.

Pomysł i reżyseria: Anna Haracz, Iwona Olszowska

Struktura choreograficzna: Iwona Olszowska

Taniec i improwizacja: Anna Haracz, Iwona Olszowska

Muzyka: Marcin Janus

Kostiumy: Anna Haracz, Iwona Olszowska

Oprawa wizualna: Natalia Osuch

Reżyseria światła: Anna Haracz, Iwona Olszowska

Produkcja: Maria Muskat, DITTA (Dance Is In The Air)

Premiera: 15 listopada 2015

***

Program XIII Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Dancing Poznań

XXIII Międzynarodowe Warsztaty Tańca Współczesnego

Strona Dancing Poznań 2016: www.dancing.ptt-poznan.pl

Belka Dancing Poznań 2016 (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 21:00

Poznań: Scena Wspólna, “Łejery” Association, ul. Brandstaettera 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close