Dancing Poznań 2016/XIII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca: Mateusz Wójcik, Agata Teodorczyk, Karol Drzewoszewski, Marta Czyż „USŁYSZEĆ TANIEC”

Zdjęcie: Dancing Poznań 2016/XIII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca: Mateusz Wójcik, Agata Teodorczyk, Karol Drzewoszewski, Marta Czyż „USŁYSZEĆ TANIEC”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

USŁYSZEĆ TANIEC to pierwszy w Polsce i jeden z kilku na świecie projekt taneczny oparty na różnych formach stepowania: flamenco, stepie irlandzkim, amerykańskim, tańcu współczesnym oraz muzyce etnojazzowej granej na żywo. Barwny spektakl, w którym taniec stanowi integralną część muzyki, a muzyka – tańca. Różne kultury muzyczne spotykają się w jednym miejscu, a tradycja i współczesność to synonimy. Projekt tworzą wybitni tancerze i muzycy, soliści widowisk w Europie i USA. USŁYSZEĆ TANIEC to pierwszy w Polsce i jeden z kilku na świecie, projekt łączący flamenco, muzykę irlandzką i jazz. Harmonijny kolaż różnych tradycji muzycznych we współczesnych aranżacjach. Tworzą go, pod kierownictwem Tomasza Bieli, wybitni muzycy reprezentujący różne kultury muzyczne: Michał Czachowski, Witold Kulczycki, Ewelina Grygier, Małgorzata Mycek, Andrzej Kowalski, Piotr Rogacki. Efektem ich współpracy jest unikalna, etno-jazzowa fuzja, której celem jest pokazanie możliwości współistnienia kultur we współczesnym świecie.

Występują: Mateusz Wójcik (step irlandzki), Agata Teodorczyk (step flamenco), Karol Drzewoszewski (step amerykański), Marta Czyż (taniec współczesny)

Mateusz Wójcik – absolwent prestiżowej irlandzkiej uczelni Irish World Academy of Music and Dance oraz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Jest twórcą, choreografem i managerem projektu Usłyszeć Taniec, laureatem programu Riverdance Masterclass dla potencjalnych przyszłych tancerzy największego widowiska na świecie Riverdance. Jako pierwszy Polak miał zaszczyt wystąpić jako członek zespołu Riverdance podczas bicia rekordu Guinnessa najdłuższej linii Riverdance w Dublinie. Był tancerzem pierwszego składu amerykańskiego widowiska Rhythm in the Night. Jest solistą i kapitanem tancerzy widowiska Night of the Dance, tancerzem widowisk Touch of Ireland i Celtic Dream oraz niezależnym artystą, współpracującym z zespołami z Polski (Danar, Macalla) i zagranicy (One String Loose). Jako student Irish World Academy miał zaszczyt wystąpić z legendarnym zespołem The Chieftains.

Agata Teodorczyk – tancerka, choreografka i pedagog flamenco, absolwentka Dance Movement Therapy Institute, solistka grupy Por Fiesta, z którą występowała zarówno na najbardziej prestiżowych festiwalach gitarowych w Polsce, ale także tworzyła projekty: Msza Flamenco oraz projekt Fuente, łączący muzykę flamenco z muzyką hinduską. Występowała w spektaklu: Mi camino flamenco w warszawskim teatrze Komedia, w teatrze Syrena u boku doskonałych muzyków hiszpańskich, w spektaklu Flamenco Pasión w teatrze Nowym w Łodzi. Występowała także w Polsce i zagranicą z międzynarodową grupą Los Remedios do śpiewu José Ángela Carmony oraz z legendarnym zespołem Gypsy Kings. Współpracowała z teatrem Kamienica, dbając o oprawę taneczną sztuki o Don Juanie oraz jako solistka z grupami: Gallito Trio, Los Remedios oraz Por Fiesta, z którą związana jest do dziś.

Karol Drzewoszewski – artysta musicalowy i pedagog. Zadebiutował na scenie w Teatrze Muzycznym w Gdyni w: Fame, Skrzypek na dachu, My fair Lady. Jest półfinalistą pierwszej i piątej edycji programu Mam talent. Na przełomie lat 2011 i 2012 występował z Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku w programie jazzowym Glenna Millera z 17 osobowym Big Bandem. Od 2010 roku jest wykładowcą w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na specjalności musicalowej. Występował na wielu scenach w Polsce i w Europie.

Marta Czyż – czynna tancerka Teatru Tańca Sway Anny Wielogórskiej, choreografka polskiej edycji Tańca z Gwiazdami. Pracuje jako pedagog tańca jazzowego, związana jest z największą warszawską szkołą tańca Egurrola Dance Studio oraz instruktorka i choreografka zespołów tanecznych w całej Polsce. Ukończyła magisterskie studia Choreografii i Teorii Tańca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, studiowała w Contemporary Dance School w Hamburgu oraz otrzymała stypendium w duńskiej szkole Oure Sport & Performing Arts (Modern&Ballet). Ma na swoim koncie wiele osiągnieć w tańcu sportowym na mistrzostwach Polski i Świata federacji IDO oraz IFMD (zespół JazzOne).

Więcej: www.uslyszectaniec.pl

***

Program XIII Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Dancing Poznań

XXIII Międzynarodowe Warsztaty Tańca Współczesnego

Strona Dancing Poznań 2016: www.dancing.ptt-poznan.pl

Belka Dancing Poznań 2016 (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 21:00

Poznań: Dziedziniec Urzędu Miasta, Plac Kolegiacki 17

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close