Dancing Poznań 2016/XIII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca: Polski Teatr Tańca „Touch me” – chor. Andrzej Adamczak i Witamina T „Speed dates shows”

Zdjęcie: Dancing Poznań 2016/XIII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca: Polski Teatr Tańca „Touch me” – chor. Andrzej Adamczak i Witamina T „Speed dates shows”

Touch me. Fot. Maciej Zakrzewski.

Wersja do druku

Udostępnij

Dancing Poznań 2016 – święto tańca, którego organizatorem jest Polski Teatr Tańca, w tym roku odbywające się w dniach 20-27 sierpnia 2016 – to dwa wydarzenia XXIII Międzynarodowe Warsztaty Tańca Współczesnego oraz XIII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca. W ramach tegorocznego XIII Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca zaprezentowane zostaną najnowsze spektakle czternastu choreografów. Podczas Festiwalu w trakcie Dancing Poznań 2016 swoje realizacje przedstawi Polski Teatr Tańca. Andrzej Adamczak pokaże spektakl Touch me. Tego samego wieczoru wystąpi zespół Witamina T z przedstawieniem Speed dates show.

Touch me

W spektaklu choreograf Andrzej Adamczak podejmuje próbę wieloaspektowego spojrzenia na doświadczenie dotyku. Choreograf bada różne rodzaje dotyku i nasze na nie reakcje. Szuka odpowiedzi na pytania: Czy jesteśmy gotowi na dotyk? Czy go potrzebujemy? Jaka jest nasza na niego wytrzymałość? Jakie ma on dla nas znaczenie? Touch me eksploruje dotyk jako jedną z najważniejszych form komunikacji. Dotyk może być zarówno zachętą do wysiłku fizycznego, jak również sposobem na wyrażenie czułości i okazanie wsparcia emocjonalnego.

Choreografia: Andrzej Adamczak
Muzyka: Claudio Monteverdi, Modeselektor, Pleq
Kostiumy: Mariusz Szmytkowski
Premiera: 11 marca 2016, Scena Wspólna w ramach IX Festiwalu Atelier
Czas trwania: 20 min.
Obsada: Andrzej Adamczak, Katarzyna Rzetelska, Sandra Szatan

SPEED DATES show

 

SPEED DATES show jest odpowiedzią na wszechogarniającą kulturę obrazów i wizerunków oraz hiperwizualną wirtualną rzeczywistość, która nie jest w stanie odzwierciedlić realnego życia. Ratunkiem jest Miłość! Ona stanowi energię – twórczą i niszczycielską zarazem – warunkującą codzienne funkcjonowanie świata, umożliwiającą realizację naszych najgłębszych potrzeb. SPEED DATES show to wołanie o bliskość, poszukiwanie partnerskiej harmonii, której stworzenie wymaga czasu i cierpliwości. Jak tego dokonać w dobie bardzo szybkiego tempa życia, nieograniczonej dostępności wrażeń i obrazów, które stale igrają z naszymi zmysłami?

Choreografia i wykonanie: Katarzyna Gocał, Agata Kmita/Aneta Orlik, Daniela Komędera/ Daria Jakubik, Filip Meyer-Luters, Karol Pruciak

Zespół Witamina T tworzą studenci i absolwenci Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Na co dzień kreują i pracują w niezależnych kolektywach, teatrach w Polsce i za granicą. Grupa Witamina T powstała na potrzeby stworzenia spektaklu SPEED DATES show, którego pomysłodawczynią jest Daniela Komędera. Spektakl był częścią programu „Podziel się swoim talentem” realizowanego w Suwałkach, Gołdapi i Pułtusku. Był również prezentowany na wielu festiwalach, m.in. na festiwalu Dei2Mondi w Spoleto (Włochy), w Teatrze Hothaus w Krakowie w ramach festiwalu „Sami z Siebie”, podczas Nocy Teatrów w Krakowie. Został doceniony I Nagrodą Publiczności na Festiwalu Młodych Twórców w Połczynie Zdroju oraz nagrodą specjalną na OFTeN w Ostrowie Wlkp.

***

Program XIII Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Dancing Poznań

XXIII Międzynarodowe Warsztaty Tańca Współczesnego

Strona Dancing Poznań 2016: www.dancing.ptt-poznan.pl

Belka Dancing Poznań 2016 (miniaturka)

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close