Dancing Poznań 2016/XIII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca: Tchekpo Dance Company „Pourquoi pas…” – chor. Tchekpo Dan Agbetou

Zdjęcie: Dancing Poznań 2016/XIII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca: Tchekpo Dance Company „Pourquoi pas…” – chor. Tchekpo Dan Agbetou

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Dancing Poznań 2016 – święto tańca, którego organizatorem jest Polski Teatr Tańca, w tym roku odbywające się w dniach 20-27 sierpnia 2016 – to dwa wydarzenia XXIII Międzynarodowe Warsztaty Tańca Współczesnego oraz XIII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca. W ramach tegorocznego XIII Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca zaprezentowane zostaną najnowsze spektakle czternastu choreografów. Tchekpo Dance Company pokaże spektakl Pourquoi pas… – nowy premierowy spektakl, przygotowany specjalnie z myślą o publiczności Dancing Poznań 2016. W przedstawieniu bierze udział czworo tancerzy i jeden muzyk. Nie znają siebie nawzajem, nic o sobie nie wiedzą. Każdy z nich mówi innym językiem. Wszystko zależy od świata i od nich – jest struna, która wibruje: Pourquoi pas? Why not? Czemu nie?.

Kilka słów jest jak błyszczące fragmenty, które wyłaniają się z niezrozumiałych sylab lub z ciszy. Ruch i język to mosty do świata. Metamorfoza przytrafia się innym i jest świętem; chwila, odnosząca się do świata, dotykanie ryzyka i jego i podejmowanie.

Reżyseria: Tchekpo Dan Agbetou
Choreografia: Tchekpo Dan Agbetou z tancerzami
Współreżyseria, dramaturgia, praca z głosem: Ursula Fisher
Muzyka na żywo: Stanislav Pawlav
Projekt świateł: Tchekpo Dan Agbetou i Jost Jacobfeuerborn
Kostiumy: Ulla Agbetou, JAB Anstoetz and A Chapeau
Tańczą: Sayaka Tateyama, Kingsley Odiaka, Issiaka Moussa, Sarah Klingenberg

Produkcja: Tchekpo Dance Company w koprodukcji z DansArt Tanznetworks

Tchekpo Dance Company została założona w roku 1991 w Angers (Francja) przez Tchekpo Dan Agbetou. W roku 1995 tancerz i choreograf przyjechał do Niemiec, gdzie kontynuował pracę ze swoim zespołem. Tchekpo Dance Company jest częścią globalnego projektu tanecznego DansArt Tanznetworks. DansArt Tanznetworks określa się jako międzynarodowy uniwersytet tańca. Teatr, który zbliża ludzi w tańcu, pozwala im się rozwijać i wzbogaca ich, umożliwiając poza tym kontakt z innymi dyscyplinami sztuki. Tchekpo Dance Company oferuje przestrzeń dla konfrontacji poglądów i spotkań choreografów, tancerzy i artystów, reprezentujących różne dziedziny artystyczne. Dyrektorem artystycznym Tchekpo Dance Company jest Tchekpo Dan Agbetou. Każde dzieło powstaje w wyniku spotkania z artystami, którzy pragną przekazać swoją wizję i doświadczenie taneczne. Jako projekt międzynarodowy, Tchekpo Dance Company współpracuje gościnnie z artystami z całego świata.

Tchekpo Dan Agbetou – tancerz, choreograf i pedagog tańca, założyciel i dyrektor DansArt Tanznetworks oraz DansArt Theater, choreograf i dyrektor artystyczny Tchekpo Dance Company, dyrektor artystyczny Festiwalu Tańca w Bielefeld. Naukę tańca tradycyjnego rozpoczął w Beninie z Zachodniej Afryce, następnie kształcił się  w Paryżu, gdzie studiował Modern Jazz i Jazz oraz w Nowym Jorku w Alvin Ailey Dance Theater i na Broadwayu.  Opracował swój własny styl w technice Modern Jazz i współczesnym tańcu afrykańskim. Wykłada na wielu międzynarodowych akademiach i warsztatach. W 1991 roku założył we Francji Tchekpo Dance Company, a w 1995 przyjechał do Niemiec, gdzie otworzył w Bielefeld Centrum Tańca i Kreatywności DAN’S ART, kontynuując pracę ze swoim zespołem. Jego produkcje odnoszą sukcesy nie tylko w Europie, lecz także w Azji, Afryce i w USA.

PR i produkcja: Harmony Lévêque
Produkcja Tchekpo Dance Company w koprodukcji z DansArt Tanznetworks.
Wsparcie Ministerstwa Kultury Nadrenii Północnej Westfalii, centrum kultury Bielefeld oraz Förderverein der Tanzkunst e .v.

DansArt (miniaturka)

***

Program XIII Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Dancing Poznań

XXIII Międzynarodowe Warsztaty Tańca Współczesnego

Strona Dancing Poznań 2016: www.dancing.ptt-poznan.pl

Belka Dancing Poznań 2016 (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 21:00

Poznań: Scena Wspólna Centrum Sztuki Dziecka i Teatru „Łejery”, ul. Brandstaettera 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close