Dancing Poznań/IX Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca: Maria Kong Dancers Company (Izrael) „Kong’s Night (wieczór w III częściach, składających się na pełnię doznania)”

Zdjęcie: Dancing Poznań/IX Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca: Maria Kong Dancers Company (Izrael) „Kong’s Night (wieczór w III częściach, składających się na  pełnię doznania)”

Fot. Paula Mozdrzewska.

Wersja do druku

Udostępnij

Artyści zMaria Kong Dancers Companyopatrują swój wieczór tekstowymi dopełnieniami:wieczór w III częściach, składających się napełnię doznaniai3 twórców w 1 klatce, które tworząc swoiste podtytuły, prowadzą doautoironicznego i przewrotnegopytania: „Kto ich wypuścił?”.Kong’s Nightto spektakl gęsty od tropów interpretacyjnych:Hot Dogsinspirowany jest szkicami Charlesa Le Bruna,ecilA –Alicją w krainie czarówCarola,Małym księciemSaint-Exupery’ego iNowym wspaniałym światemHuxleya,ButterFIsh– solo Artoura Astmana – jego własną pracą malarską pod tym samym tytułem.

Krytycy nie szczędząKong’s Nightzachwytów: „to ekscytujący, zapierający dech w piersiach spektakl”.(Nava Hartzberg, „Gibor Tarbut”)

ZespółMaria Kong Dancers Company powstał w 2008 roku w Tel Avivie. Utworzyli go tancerze i choreografowie: Anderson Braz, Talia Landa, Leo Lerus i Yaara Moses, wywodzący się Batsheva Dance Company. W kolejnych sezonach do grupy dołączyli Artour Astman i Caroline Boussard.

Debiutancki spektaklMaria Kong Dancers Company Fling, zaprezentowany we wrześniu 2009 wywołał prawdziwy entuzjazmkrytyki,zespół obwołano wschodzącą gwiazdą izraelskiego tańca. Z podobnym przyjęciem spotkały się ich kolejneprace: Miss Brazil, która po premierzew Jerozolimie, w październiku 2010, została zaproszonanaprestiżowy Tel Aviv Dance Festival oraz Kong’s Night, którego premierowy pokaz odbył się w słynnym Centrum Suzanne Dellal.W ostatnim czasie spektakle Maria Kong Dancers Company oklaskiwała publiczność w Niemczech, Polsce, Rosji i Japonii.

Pochodzący z GwadelupyLeo Lerusjest jednym z założycieli Maria Kong Dancers Company. Studiował wparyskim konserwatorium tańca. Podobnie jak większość zespołu swoją osobowość artystyczną kształtował w Batsheva Dance Company. Pracował także wRandom Dance Company,norweskiej Carte Blanche Dance Company, niemieckim Tim Feldman i szwedzkim Skanes Dansteater .

Anderson Braz urodził się w Brazylii,jest jednym z inicjatorów powstania Maria Kong Dancers Company. Przez wiele lat był związany z Batsheva Dance Company, wcześniejtańczyłw Balé da Cidade de São Paulo, Balé do Teatro Castro Alves, Ballet de Londrina (Brazylia).

Artour Astmanpochodzi z Rosji, ale od wielu lat mieszka na stałe w Izraelu. StudiowałwRubin Jerusalem High School Academy of Music & Dance. TańczyłwKibbutz Dance Company, Inbal Pinto Dance Company, Artlana Couple. W 2009 roku dołączył do Maria Kong Dancers Company.

cz.I Hot Dogs
chor. Leo Lerus
cz.II ecilA
chor. Anderson Braz
cz.III ButterFish
chor. Artour Astman

Tańczą: Talia Landa, Anderson Braz, Artour Astman, Caroline Boussard, Lucianne Castro Fontanella
Kompozycja muzyczna i aranżacja: Tal Ben-Ari
Kostiumy:Miki Avni
Wizualizacje video: Ori Ben Shabat
Światło:Shachar Werchson
Scenografia:Yossi Taieb
Dźwięk:Idan Shimoni
Premiera: 2011
Czas trwania: 50 min.


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close