Dancing Poznań: IX Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca

Zdjęcie: Dancing Poznań: IX Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca

Fot. Paula Mozdrzewska.

Wersja do druku

Udostępnij

„Czy będziesz wiedział co przeżyłeś? ” (Prof. Maria Janion)

 

Pamięć, temat tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca w Poznaniu, to bardzo świadoma próba nawiązania międzykulturowego dialogu, w którym doświadcza się sztuki tańca, nie przez rozgrywające  się ponad głowami widzów eksperymentatorstwo, ale odpowiedzialne współuczestniczenie.

W czasach, w których informacja zdominowała refleksję, „pamięć” traci swoją źródłową moc i bywa traktowana jako obciążenie. Zaproszeni przez nas do Poznania twórcy pokazują w swoich spektaklach świat pełen naszych nawyków, lęków, pytań, ukształtowany z wątpliwości i potrzeby szukania, ale przecież osadzony w tym co odwieczne i uniwersalne, bo „przeszłość to dziś tylko trochę dalej”.

Świat teatru tańca to obszar pogranicza, czasem ziemia niczyja, czasem przedmiot gorących sporów. To gatunek szczególnie predystynowany do tego by przyglądać się rzeczywistości i stwarzać dystansującą przestrzeń do jej komentowania. Przez 6 festiwalowych dni będzie ku temu wiele okazji. Zapraszam.

Prof. Ewa Wycichowska

 

Więcej

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 21:00

Hala nr 2 Międzynarodowych Targów Poznańskich (ul. Głogowska 10), Teatr Ósmego Dnia, ul. Ratajczaka 44, Poznań

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close