Dębnica: Maria Kapała „Wszystko, czego nie zdążyłem ci powiedzieć”

Zdjęcie: Dębnica: Maria Kapała „Wszystko, czego nie zdążyłem ci powiedzieć”

Maria Kapała „Wszystko, czego nie zdążyłem ci powiedzieć”

Wersja do druku

Udostępnij

A co, gdyby stworzyć świat, w którym słabość jest wyrazem najwyższej odwagi? Uniwersum, gdzie nie trzeba być mocnym, wszechwiedzącym i sprawnym. Gdzie akceptowane są chwile słabości, łzy i zwątpienia. Gdzie niewymuszona bliskość drugiego człowieka buduje trwałe oraz solidne podstawy międzyludzkich relacji. Wszystko, czego nie zdążyłem ci powiedzieć to medytacja na temat poszukiwania wrażliwości i delikatności w brutalnym świecie męskich archetypów. Artyści opowiedzą historię opartą na swoich doświadczeniach męskość, odrzucając patriarchalny świat toksycznego maskulinizmu oraz utarte schematy budowane przez społeczeństwo. Nie stawiamy żadnych tez. Nie wygłaszamy manifestu. Pytania pozostaną bez odpowiedzi. Niewiadoma tryumfalnie wkroczy na scenę i będzie snuć opowieść złożoną z niemocy oraz sentymentu.

Reżyseria: Maria Kapała
Choreografia: Zespół
Taniec: Wojciech Furman, Andromeda Gervasio, Danny Kearns, Matisse Ciel Pages, Tomas Wortner
Muzyka: Karolina Głogowska oraz Agnieszka Kocińska
Produkcja: Fundacja Pracownia Wyobraźni
Współorganizator: Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach

Zorganizowano przy wsparciu: Koło Gospodyń Wiejskich Dębnica, Koło Gospodyń Wiejskich Ludwików, Sołectwo Dębnica, Sołectwo Ludwików

Współfinansowane przez: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Gmina Przygodzice

Media: Radio Eska, portal kulturaupodstaw.pl, portal Gmina Przygodzice Info, taniecPOLSKA

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

Dębnica: Sala Wiejska

godz. 20:00

Dębnica: Sala Wiejska

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close