Drzemlikowice k/Wrocławia: Międzynarodowe warsztaty teatru fizycznego i tańca butoh

Zdjęcie: Drzemlikowice k/Wrocławia: Międzynarodowe warsztaty teatru fizycznego i tańca butoh

Wersja do druku

Udostępnij

Warsztat będzie spotkaniem artystów, którzy poszukują korzeni współczesnego teatru ruchu i chcą wziąć udział w profesjonalnym szkoleniu tańca butoh. Uczestnicy będą mieli okazję pracować ze znanymi autorytetami z dziedziny tańca butoh, pantomimy i teatru ruchu. Zajęcia poprowadzą: Yumiko Yoshioka, Slava Inozemcev i Józef Markocki.

Yumiko Yoshioka / Japonia
Tancerka, choreografka, dyrektor artystyczny i instruktor, założycielka TEN PEN Chii Art. Labor, prowadzi warsztaty tańca butoh na całym świecie, w swoich treningach posługuje się  technikami związanymi z rezonansem ciała, koncentracji na wewnętrznej energii Ki i jej przepływem, metodą przywoływania zapomnianych wspomnień przez taniec.

http://www.ne.jp/asahi/butoh/itto/yumiko/yumiko2014.htm

Slava Inozemcev / Białoruś
Założyciel Fizycznego Teatru – InZhest z Białorusi, aktor, reżyser. Jego trening oparty jest naoryginalnym systemie szkolenia, który jest nazywany Tańcem zwierząt. Jego trening syntetyzuje różne elementy i metody: pantomimę, taniec butoh, improwizację, kung-fu, chińskie teorie dotyczące 5 elementów i akrobatykę.

www.belorus.by/inzhest/

Józef Markocki / Polska
Założyciel, dyrektor artystyczny i aktor Teatru Formy. Od 16 lat tworzy własny teatr pantomimy i ruchu z grupą zawodowych aktorów. W swojej pracy syntetyzuje metody Tomaszewskiego – autora i ojca polskiej pantomimy.  Jego trening łączy w sobie elementy pantomimy, tańca butoh, body language, improwizacji, metod teatru dramatycznego i technik relaksacyjnych.
www.pantomima.pl

Warsztaty będą obejmować praktyczne lekcje, a także teorie, prezentacje wideo, dyskusje – w 2 sesjach (4 godziny rano i 3 godziny po południu). Na koniec warsztatów uczestnicy przygotują otwartą inscenizację dla zaproszonych gości, członków społeczności lokalnych i dziennikarzy.

Warsztat odbędzie się w wiosce, Międzynarodowym Centrum Pracy Twórczej w Drzemlikowicach/ plenerowej siedzibie Teatru Formy.

Koszt warsztatu to 1000 zł (obejmuje zakwaterowanie, wyżywienie oraz udział w warsztatach).

Więcej informacji na: pantomima.pl/szkola.html

Kontakt i rezerwacja miejsc: teatrformy01@gmail.com

ARCHIWUM PREZENTACJI

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close