Edynburg/The Edinburgh Festival Fringe: Aleksandra Borys „Lost in details”

Zdjęcie: Edynburg/The Edinburgh Festival Fringe: Aleksandra Borys „Lost in details”

Fot. z materiałów organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Lost in details, solo Aleksandry Borys zostanie zaprezentowane w ramach 2012 Edinburgh Festival Fringe. Olę można oglądać codziennie od 3 do 12 sierpnia o godzinie 16.30 w Dance Base – National Centre for Dance. SpektaklLost in detailszostał wyprodukowany w Starym Browarze w ramach stypendium Solo Projekt 2010.


„Nie rozumiem, co pan chce powiedzieć przez cacuszko –” rzekła Alicja.
Hojdy Bojdy uśmiechnął się pogardliwie. „Pewnie, że nie rozumiesz – aż ci to wytłumaczę. Chciałem przez to powiedzieć: argument po prostu nie do zbicia.”
„Przecież cacuszko nie znaczy argument nie do zbicia!” zaprotestowała Alicja.
„Jeżeli ja używam jakiegoś słowa – oświadczył Hojdy Bojdy tonem dość pogardliwym – znaczy ono dokładnie to, co ja sobie życzę: ni mniej, ni więcej.”
„Tylko pytanie – odrzekła Alicja – czy pan może nadawać słowom aż tyle rozmaitych znaczeń.”
„Pytanie jest tylko – rzekł Hojdy Bojdy – kto tu decyduje: i koniec.”

Lewis Carroll „Alicja w krainie czarow · Po drugiej stronie lustra”, tłum. Robert Stiller


Aleksandra Borys, ukończyła Codarts / Rotterdam Dance Academy w Holandii oraz Państwową Szkołę Baletową w Łodzi. Uczestniczy w programie dla młodych choreografów Tour d’Europe des Chorégraphes. Współpracowała z choreografami z Hiszpanii, Polski, Izraela, Anglii, Belgii, Holandii i Włoch. Stworzyła oraz współtworzyła kilka spektakli, które wystawiane były w Holandii, Polsce, Chorwacji oraz Anglii. W roku 2010 stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 16:30

Dance Base - National Centre for Dance, 14-16 Grassmarket, Edinburgh

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close