Festiwal Audio art: Strange Lóóp (Patryk Lichota Marta Romaszkan, Magdalena Przybysz)

Zdjęcie: Festiwal Audio art: Strange Lóóp (Patryk Lichota  Marta Romaszkan, Magdalena Przybysz)

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach festiwalu Audio Art (14-27 listopada 2011) w Krakowie ˗ prezentującym wydarzenia muzyczne, performatywne oraz instalacje ˗  odbędzie się  pokaz taneczno-muzycznego peformansu w wykonaniu Strange Lóóp, czyli Patryka Lichoty (odpowiadającego za koncept całości i muzykę) i Marty Romaszkan z Poznania  (taniec) oraz Magdaleny Przybysz  z Krakowa. W spektaklu tancerki wyposażone są w bezprzewodowe kamery oraz mikrofony, które w czasie rzeczywistym tworzą oprawę wizualną i dźwiękową spektaklu.  Generowany obraz tworzy narracje dotyczącą ciała, jest niejako równoległym filmem opowiadającym o procesach jakie zachodzą w ruchu, w percepcji ciała i jego świadomości. Kulminacyjnymi momentami spektaklu są sprzężenia zwrotne video – strange loop’y – które, odnosząc się do koncepcji Douglasa Hofstadtera, są metaforą ludzkiej świadomości.

Sprzężenie zwrotne  w maszynie jest jej raportem na temat własnego działania. W spektaklu sprzeżenia zachodzą na płaszczyźnie dźwięku i obrazu, na żywo. Ustawiony na środku sceny głośnik nieustannie „reaguje” na ruch tancerek (mikrofonów), sprzężenia dźwięku są poddawane nieustannej obróbce i tworzą integralną oprawę dźwiękową spektaklu. Sprzężenie zwrotne jest więc niejako tematem spektaklu, jak również jego dominantą techniczną.

Koncept i muzyka: Patryk Lichota.

Tancerki: Magdalena Przybysz, Marta Romaszkan.

Szczegółowe informacje: www.strangeloop.pl

Info o festiwalu: www.audio.art.pl

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Galeria Sztuki Współczesnej BUNKIER SZTUKI, pl. Szczepański 3, Kraków

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close