Festiwal „Kalejdoskop” w Białymstoku: warsztaty z Barbarą Bujakowską

Zdjęcie: Festiwal „Kalejdoskop” w Białymstoku: warsztaty z Barbarą Bujakowską

Wersja do druku

Udostępnij

Warsztaty tańca współczesnego: technika, poziom średniozaawansowany

Prowadzenie: Barbara Bujakowska

Warsztat składa z trzech części. W pierwszej zaplanowana jest rozgrzewka oparta o podstawy yogi, pilates oraz  tańca klasycznego. Kolejna –  skupiona będzie na nauce krótkiej frazy opartej o technikę release. Technika ta prowadzi do rozluźniania ciała, organicznego i swobodnego przepływu ruchu przy aktywnej i stałej kontroli „centrum” w ciele. Jest to jedna z technik, która poszerza zakres ruchomości stawów, aktywnie rozciąga i wzmacnia ciało. Przeznaczona dla uczestników średniozaawansowanych w tajnikach tańca. Na koniec treningu przewidziana jest praca nad fragmentem choreografii.

Basia Bujakowska-  tancerka niezależna,absolwentka Institut for Dance Art / Anton Bruckner Universitat (Linz) oraz P.F.P w Salzburg Experimental Academy of Dance(SEAD).Laureatka Pierwszej Nagrody w konkursie tvp2 „Dolina Kreatywna” za spektakl solowy „Swan….like”; stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. (2009) oraz Arts  Station Foundation(Solo projekt ‘2008,Alternatywna Akademia Tańca’2009).   W ramach programu rezydencyjnego  'Solo Projekt ’ wraz z muzykiem Marcinem Janusem zrealizowala spektakl „Movement modular synthesis”,rok pozniej  projekt „3d-ance”.Współpracowała m.in. z Teresą Ranieri, Rebeccą Murgi, Nigelem Charnockiem („Happy”2009), krakowską grupą  Hoplaaa ,Teatrem Maat Projekt oraz Towarzystwem Prze-Twórczym.

Szczegóły: http://festiwal-kalejdoskop.pl/index.php?id=warsztaty-taneczne

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 09:00

W godz. 9.00-10.30.

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close