Festiwal Sfera Ruchu_Toruń 2017: Prezentacje – dzień 1

Zdjęcie: Festiwal Sfera Ruchu_Toruń 2017: Prezentacje – dzień 1

Fot. Sylwia Hanff.

Wersja do druku

Udostępnij

Sfera Ruchu_Toruń to prezentacje spektakli opartych na technice tańca współczesnego, połączonych z warsztatami dla tancerzy. Festiwal skierowany jest do choreografów i tancerzy powyżej 16 roku życia. W festiwalu mogą wziąć udział zespoły taneczne, duety oraz soliści wykorzystujący twórczo technikę tańca współczesnego. W dniach 30 czerwca – 2 lipca 2017 odbędzie się III edycja festiwalu.

Podczas pierwszego dnia prezentacji wystąpią: Teatr Tańca Alacarte; Bettina Schneidewin, Robert Kowalski, Magdalena Bujalska, Małgorzata Pośpiech, Marta Pańka; Teatr Tańca Akro; Teatr Tańca Enza; Justyna Śmietańska, Marta Pelińska, Teatr O de la.

 Materia, Teatr Tańca Alacarte, choreografia: Anna Hampel, 20 minut

Wyobrażanie sobie jest w gruncie rzeczy stwarzaniem, jest mostem pojednania między materią a duchem. Zwłaszcza. Gdy robi się to często i intensywnie. Wtedy obraz przekształca się w krople materii i włącza do przepływów życia. Czasem po drodze coś się w nim zniekształca i zmienia. Materia jest więc końcem i początkiem…

Taniec: Agata Gabryel, Sandra Połeć, Patrycja Suchan, Dominika Serafin

Muzyka: Marc Leclair, Microvisionary, Ezio Boso, Max Richter

Palenie wzbronione, Bettina Schneidewin, Robert Kowalski i Projekt PańFu, choreografia: Robert Kowalski, 15 minut

Gdzie zaczynają się a gdzie kończą granice, i kto je wyznacza? Jak tworzą się schematy i normy? Przesłuchanie, biorące w nim udział postaci, które poszukują odpowiedzi dotyczące własnej tożsamości lub może tylko naświetlają to, co niewidoczne?

Taniec: Bettina Schneidewin, Magdalena Bujalska, Małgorzata Pośpiech, Marta Pańka, Robert Kowalski

Muzyka: Gerschwin, Gesaffelstein , Howie feat. Joe Hrist

Kocioł, Teatr Tańca Akro, choreografia: Joanna Miś-Fudali, 10 minut

Pos­ta­nowiłam wrzu­cić w og­romny ko­cioł wszys­tkie uczu­cia i porządnie za­mie­szać. Ruch, bulgot, zmiana, wrzenie. Para w ruchu, ruch w parze. Napięcie, niepewność – pragnienie spełnienia, uwolnienie. Proces. I tylko jeden kocioł.

Taniec: Alina Kosewska, Alicja Minc, Nicole Kwaśniewska, Weronika Bolewska, Julia Góralska, Zuzanna Borek, Marta Kozakiewicz, Kalina Dorożyńska, Kaja Bejfus, Julia Seredyn

Muzyka: Rene Aubry, Jun Miyake

 

Koniec kontemplacji, Teatr Tańca Enza, choreografia: Gabriela Keller-Janus wraz z zespołem, 14 minut

Spektakl zainspirowany jest twórczością René Magritte’a.

Taniec: Martyna Majewska, Klaudia Janus, Ania Rzyska, Wiktoria Banaszewska, Agnieszka Kowalczys

Muzyka: Sur Cinnammon,  Leszek Możdżer

Sis, Justyna Śmietańska, Marta Pelińska, choreografia:  Justyna Śmietańska, Marta Pelińska, 15 minut

Siostra – rzeczownik, liczba pojedyncza, rodzaj żeński; siostra zakonna, pielęgniarka, przyjaciółka. Siostry nie zawsze są spokrewnione. Czasem wychodzą razem protestować, czasem wspierają się nawzajem a czasem spierają, potrafią podnieść na duchu, dają oparcie w ciężkich chwilach. Podadzą basen, różaniec, dobre wino, dobrą radę.

Taniec: Justyna Śmietańska, Marta Pelińska

Muzyka: Maja Koman, Vshood &Karolina Czarnecka , Alicia Keys

Ogrody przyjemności, Teatr O.de.la, choreografia: Marta Bury, 30 minut

Spektakl Ogrody przyjemności to kilka scen pokazujących ciało wolne, improwizujące, ale też ulegające konwenansom i formom.

Ciało w kontakcie z drugim ciałem. Ciało prywatne, rytualne, indywidualne i społeczne. Ciało jako mięso i jako poezja. Ciało, które staje się przestrzenią.

 

Taniec: Katarzyna Paluch, Anna Puzio, Olga Bury, Agnieszka Kramarz, Piotr Sito, Łukasz Żółtek, Tomasz Przeszłowski, Tomasz Kuliberda

Muzyka: La Morra – Ogrody przyjemności

***

Sfera Ruchu_Toruń to prezentacje spektakli opartych na technice tańca współczesnego z pogranicza teatru oraz performansu, połączonych z warsztatami dla tancerzy. Sfera Ruchu_Toruń to: przestrzeń do prezentacji działających w Polsce i zagranicą twórców zajmujących się tańcem współczesnym; wymiana doświadczeń z zakresu tańca współczesnego, choreografii, kompozycji, improwizacji; integracja środowiska tanecznego.

Więcej:

https://www.facebook.com/SferaRuchuTorun/?fref=ts

http://mdktorun.pl/wydarzenie/sfera-ruchu-torun-2017/

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Toruń: Młodzieżowy Dom Kultury w Toruniu, Przedzamcze 11/15

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close