Festiwal Sfera Ruchu_Toruń 2017: Prezentacje – dzień 2: Pracownia Teatru Tańca „Zabawa” (spektakl plenerowy) – chor. Marek Zadłużny

Zdjęcie: Festiwal Sfera Ruchu_Toruń 2017: Prezentacje – dzień 2: Pracownia Teatru Tańca „Zabawa” (spektakl plenerowy) – chor. Marek Zadłużny

Fot. Sylwia Hanff.

Wersja do druku

Udostępnij

Sfera Ruchu_Toruń to prezentacje spektakli opartych na technice tańca współczesnego, połączonych z warsztatami dla tancerzy. Festiwal skierowany jest do choreografów i tancerzy powyżej 16 roku życia. W festiwalu mogą wziąć udział zespoły taneczne, duety oraz soliści wykorzystujący twórczo technikę tańca współczesnego. W dniach 30 czerwca – 2 lipca 2017 odbędzie się III edycja festiwalu.

Podczas drugiego dnia prezentacji Pracownia Teatru Tańca pokaże spektakl plenerowy Zabawa.

Zabawa, Pracownia Teatru Tańca, choreografia: Marek Zadłużny, 25 minut

Działania grupy są próbą ustosunkowania się do uniwersalnej, obecnie bardzo aktualnej relacji pomiędzy grupą sprawującą władzę a społeczeństwem. Projekt jest zaangażowanym społecznie komentarzem wobec tyranii narzucanych treści. Powstał w roku 2013 we współpracy z Martą Pohrebny (dobór tekstów i słowo) i Bartoszem Wilkiem (muzyka). Powrót do tego dzieła i jego rekompozycja, na spektakl grany plenerowo, doprowadziła nas do jakościowo nowych rozwiązań ruchowych i warstw interpretacyjnych.

Zabawa ludzkim losem. Zabawa życiem. Gra o życie.

… wpadła bomba do piwnicy, napisała na tablicy, SOS…

Taniec: Justyna Śmietańska, Agnieszka Jodłowska, Marta Pelińska, Magda Bębenek, Katarzyna Pawlak, Kalina Grupa, Kinga Górska, Natalia Zaleszczak, Karolina Pachurka, Dorota Margalska, Martyna Blachowska, Agata Kierońska, Marek Zadłużny, Radosław Bajon, Gabriel Zaborniak

Muzyka: Bartosz Wilk, dobór tekstów i słowo: Marta Pohrebny

***

Sfera Ruchu_Toruń to prezentacje spektakli opartych na technice tańca współczesnego z pogranicza teatru oraz performansu, połączonych z warsztatami dla tancerzy. Sfera Ruchu_Toruń to: przestrzeń do prezentacji działających w Polsce i zagranicą twórców zajmujących się tańcem współczesnym; wymiana doświadczeń z zakresu tańca współczesnego, choreografii, kompozycji, improwizacji; integracja środowiska tanecznego.

Więcej:

https://www.facebook.com/SferaRuchuTorun/?fref=ts

http://mdktorun.pl/wydarzenie/sfera-ruchu-torun-2017/

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close