Festiwal Strefa Kontaktu/Contact Zone w Kaliszu ODWOŁANE

Zdjęcie: Festiwal Strefa Kontaktu/Contact Zone w Kaliszu ODWOŁANE

Wersja do druku

Udostępnij

Festiwal Strefa Kontaktu/Contact Zone stanowi kontynuację realizowanych od 1993 roku przez Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu  Międzynarodowych Prezentacji Współczesnych Form Tanecznych, które były jedną z pierwszych imprez związanych z popularyzacją tańca współczesnego w Polsce. Impreza odbywała się przez 15 lat i miała charakter konkursu. W 2008 roku podjęto decyzję o rezygnacji z formuły konkursowej na rzecz rozwinięcia oferty warsztatowej i prezentacji najciekawszych polskich oraz zagranicznych spektakli mijającego sezonu, zachowano jednak obowiązującą od początku nazwę, która zmieniona została dopiero dwa lata później, w 2010 roku.

Strefa Kontaktu/Contact Zone nawiązuje do wieloletniej tradycji związanej z tańcem współczesnym w Kaliszu i ma stanowić nowa propozycję na tanecznej mapie Polski. Festiwal obejmuje nie tylko kontakt improwizację, ale kontakt z tańcem w ogóle, prezentację różnych gatunków i technik. Jest także miejscem spotkań oraz dyskusji z artystami i pedagogami, otwartą  przestrzenią dla narodzin nowych pomysłów, rozwinięcia własnej kreatywności poprzez spontaniczną radość ruchu, a przede wszystkim – kontakt z ludźmi, których pasją jest TANIEC.

Swoje spektakle pokażą m.in. Teatr Dada von Bzdülöw, Lubelski Teatr Tańca, związana niegdyś z Kaliszem Izabela Chlewińska, Grupa KIJO z Łodzi i Teatr Soma z Torunia.

Warsztaty poprowadzę: Izabela Chlewińska, Gabriel Francisco (Gabriel style), Stephanie Maher (release based technique), Agnieszka Łuczyńska (house), Jacek Owczarek (kontakt improwizacja), Radosław Stępniak (hip-hop), Aleksandra Ścibor (taniec-ruch-ruch-taniec), Anna Wytych-Wierzgacz. W ramach festiwalu odbędzie się również coaching project poświęcony C.I. (contact improvisation).

Szczegółowe informacje i zgłoszenia: http://strefakontaktu.ckis.kalisz.pl

ARCHIWUM PREZENTACJI

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, ul. Łazienna 6

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close