Finał V Międzynarodowego Konkursu Sztuki Choreograficznej im. Sergiusza Diagilewa w Teatrze Wielkim w Łodzi

Zdjęcie: Finał V Międzynarodowego Konkursu Sztuki Choreograficznej im. Sergiusza Diagilewa w Teatrze Wielkim w Łodzi

Wersja do druku

Udostępnij

V Międzynarodowy Konkurs Sztuki Choreograficznej im. Sergiusza Diagilewa odbędzie się w Teatrze Wielkim w Łodzi w dniach 12-13 listopada 2011 roku. Organizatorem Konkursu jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Promocji Sztuki Choreograficznej im. Sergiusza Diagilewa. Dyrektorem i pomysłodawcą Konkursu jest Alexandr Azarkevitch, członek Międzynarodowej Rady Tańca − CID UNESCO. Zadanie realizowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Patronat Honorowy objął Marszałek Województwa Łódzkiego. W jury znajdą się choreografowie tj. Olivier Patey z Francji i Radu Poklitaru z Ukrainy oraz krytyk tańca – Alfio Agostini z Włoch.

Międzynarodowy Konkurs Sztuki Choreograficznej to spotkanie twórców z całego świata, zajmujących się profesjonalnie choreografią, mające służyć promocji najzdolniejszych artystów z tej dziedziny sztuki oraz prezentacji ich nowatorskich dokonań. Główną zasadą Konkursu jest ocena wyłącznie pracy choreografa. Zwycięzca Konkursu otrzymuje Grand Prix − statuetkę „Bursztynowego Fauna” oraz nagrodę pieniężną, a laureat pierwszej nagrody − nagrodę pieniężną; statuetka „Bursztynowy Faun”  symbolizuje postać Fauna z baletu L’apres-midi d’un Faune do muzyki Claude’a Debussy’ego w choreografii Wacława Niżyńskiego.

Finał konkursu rozpocznie się 12 listopada w Teatrze Wielkim w Łodzi – zdobywca Grand Prix otrzyma statuetkę Bursztynowego Fauna oraz nagrodę pieniężną w wysokości 25 000 PLN. Rywalizować o niego będą: Ivan Belozertsev (Rosja) z choreografią Indivisibles,  Michał Chróścielewski (Polska) z Forever, Idan Cohen (Izrael) z  3 Pieced Swan, op. 1, Zbigniew Czapski-Kłoda (Polska) z Mixed Emotion, Stephan Ehrlich (Niemcy) z M, Sasha Evtimova (Macedonia) z Give Up the Ghost, Serhii Kon (Ukraina) z The Ballad about Friend, Or Marin (Izrael) z White,  Grzegorz Pańtak (Polska) z Dokąd, Luisa Signorelli (Włochy) z Exit, Svetlana Unegova-Kuldysheva (Rosja) z Foto, Dmitry Zalessky z Nothing in Common oraz Ivo van Zwieten z Holandii ze spektaklem The Angel.

13 listopada wystąpi nagradzany na wielu festiwalach teatr tańca z Kijowa (Kiev Modern Ballet) po raz pierwszy wystąpi w Polsce i zaprezentuje w Łodzi – i będzie to ich jedyny występ w Polsce − swój najlepszy spektakl baletowy Carmen. TV do muzyki Georges’a Bizeta w oryginalnej choreografii Radu Poklitaru.  Spektakl ten zdobył „Kyivska Pektoral” – najważniejszą nagrodę teatralna w stolicy Ukrainy w dwóch kategoriach: „Najlepszy Spektakl Roku” oraz „Najlepsza choreografia”.  Tego samego dnia we foyer Teatru odbędzie się performans Tanzschwarz słynnego niemieckiego artysty – performera, scenarzysty i stylisty − Sylvestra Koziolka.

Bilety 12 listopada (sobota): 70 zł, 60 zł, 50zł, 40 zł, 35 zł.

 

Bilety 13 listopada (niedziela): 120 zł, 90 zł, 70 zł, 50 zł, 35 zł.

 

REZERWACJA I SPRZEDAŻ BILETÓW:

Kasa biletowa Teatru Wielkiego w Łodzi
od poniedziałku do soboty: 12.00 – 19.00
niedziele i święta (gdy grane jest przedstawienie): 15.00 – 19.00
telefony: (42) 633 77 77

Biuro Obsługi Widzów Teatru Wielkiego w Łodzi
od poniedziałku do piątku: 8.00 – 16.00
telefon: (42) 633 31 86
telefon/fax: (42) 639 87 49, e-mail: widz@teatr-wielki.lodz.pl

Bilety można nabyć także na stronie: www.bilety24.pl

Więcej o Konkursie na www.amberfaun.com oraz www.operalodz.com

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close