Gdańsk: ∞therside Collective „Punto”

Zdjęcie: Gdańsk: ∞therside Collective „Punto”

∞therside Collective „Punto”. Fot. Mirko Lancerotto

∞therside Collective zaprasza na spektakl Punto.

Wersja do druku

Udostępnij

„Punto” (z włoskiego „kropka”) sygnalizuje przerwę w mówieniu, zakończenie zdania czy myśli. Na poziomie tańca „kropka” oznacza pauzę, bezruch i zaprzestanie akcji. W muzyce „kropka” oznaczała zaś ciszę i czas, w którym instrument lub głos jest nieaktywny.
Wywodzący się z różnych stron świata i wyrażających się poprzez różne środki artyści będą badać na oczach widzów, czym jest przerwa i moment ciszy. Jak słowo, gest, ruch i muzyka mogą się wzajemnie przenikać, uzupełniać i stymulować. Będzie to pretekst do poszukiwań ruchowych i tworzenia na oczach widzów ruchowo-muzycznej opowieści.

∞therside Collective jest międzynarodową grupą artystów: tancerek, muzyków i artysty wizualnego, którzy zgłębiają, czym jest improwizacja w tańcu i muzyce. Przedmiotem zainteresowań grupy jest „instant composition”, czyli tworzenie performansu „tu i teraz”, na oczach widzów.

„Wierzymy, że przedstawienie jest żywą materią i interesuje nas badanie jak: kontakt z widzem, przestrzeń czy czas performansu wpływają na kreatywny proces.”

Występują: Sarah Chien ( USA), Susanna Grob ( Szwajcaria), Francesca Caselli (Włochy), Vicky Angelidou (Grecja), Alessio Bettoli ( Włochy), Mirko Lancerotto (Włochy), Agata Gregorkiewicz (Polska).

Plan wieczoru:

18.00–19.00 praktyka ruchowa dla osób zainteresowanych „instant composition”
19.00–20.00 performans
20.00 wernisaż, rozmowa

Wydarzenie nie jest biletowane. Obowiązuje dobrowolna donacja. Sugerowana kwota donacji: 40 zł

FB: ∞thersidecollective
WEB: http://ootherside.com
IG: ootherside.collective

Zrealizowano w ramach Stypendium Kulturalne Miasta Gdańska 2022 oraz we współpracy z Pomorskim Inkubatorem Kultury.
PIK to projekt pilotażowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, sponsor strategiczny: Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Gdańsk: Plama GAK, ul. Pilotów 11

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close