Gdańsk/13. Gdański Festiwal Tańca: Éva Duda Dance Co „Mirror”

Zdjęcie: Gdańsk/13. Gdański Festiwal Tańca: Éva Duda Dance Co „Mirror”

Éva Duda Dance Co „Mirror”. Fot. Gábor Dusa

Na jesienną odsłonę Gdańskiego Festiwalu Tańca złożą się dwa wieczory. W sobotę organizatorzy zapraszają na spotkanie z najnowszymi produkcjami trójmiejskich tancerek: solo My hopelessness Joanny Woźnej oraz spektakl Mirroring, który powstał w ramach rezydencji we współpracy z mentorami Ulriqą Fernqvist i Peterem Svenzonem – założycielami szwedzkiego teatru Art Of Spectra. W niedzielę spektakl Évy Dudy z Węgier, która gościła w Klubie Żak jako opiekunka rezydencji w 2019 roku. Zobaczyć będzie można jej choreografię Mirror, która jest podsumowaniem dziesięciu lat twórczości artystki.

Wersja do druku

Udostępnij

Mirror
Éva Duda Dance Co

 Wykonanie: Gabriella Bacsó, Márton Csuzi, Csongor Füzesi, Júlia Gaál, Gábor Ivanov, Levente Lukács/Dániel Dragos, Zsófia Temesvári, Anna Szilvási
Reżyseria i choreografia: Duda Éva
Muzyka: Péter Kunert, Ábris Gryllus, Astor Piazzola Musical
Editor: Jeromos Kovács
Światła: József Pető
Asystentka choreografki: Beatrix Csák
Koordynacja: Ágnes Huszár
Współpraca artystyczna: Gregor Lustek, Rosana Hribar
Przy wsparciu: National Dance Theatre Budapest, EMMI (Ministry of Human Capacities), NKA (National Cultural Fund), Government Office of Capital City Budapest 11th District Újbuda, Summa Artium Private Cultural Fund, Workshop Foundation
Premiera: marzec 2020
Czas trwania: 40 min

Mirror to spektakl stworzony jako podsumowanie dziesięciolecia istnienia Éva Duda Dance Co. To jedna z najczystszych prac zespołu, wykonana przez niezwykle sprawnych tancerzy, którzy prezentują pełnię swoich możliwości. Następujące po sobie dynamiczne, intensywne sekwencje, impulsywne partnerowania i prawie całkowity bezruch, noszą piętno unikalnego stylu Évy Dudy, charakteryzującego się dużą dynamiką i fizycznością.

Język ruchowy jest oszałamiający, nie wydaje się nawet ludzki: jakby byli w stanie rozciągnąć ciała poza granice zdolności poruszania się człowieka… Praca Évy Dudy i jej zespołu jest nie do pominięcia na węgierskiej scenie tanecznej. MIRROR to szczery i estetyczny hołd dla całej twórczości zespołu, pisała po premierze Brigitta Bodza Korsós.

Éva Duda Dance Co jest jedną z najlepiej ugruntowanych niezależnych grup tańca współczesnego na Węgrzech. Ich spektakle to wizualnie ekspresyjne choreografie od progresywnych współczesnych dzieł po wysokiej jakości spektakle teatralne z muzyką na żywo i elementami nowego cyrku. Założycielka zespołu – Eva Duda ukończyła Węgierską Akademię Tańca w Budapeszcie i studia z reżyserii scenicznej na University of Arts in Targu-Mures. Jest zapraszana do tworzenia oper i musicali, jako pedagog i mentor przez instytucje i uczelnie m.in. na Węgrzech, w Niemczech Austrii i USA.

***

Liczba miejsc na widowni zgodna z zobowiązującymi rozporządzeniami sanitarnymi, udział w wydarzeniach w Sali Suwnicowej przy zachowaniu dystansu i w masce.

Bilety (obejmują wszystkie prezentacje danego dnia): 25 zł / 20 zł – Karta Do Kultury* / 15 zł – ulgowe* / 10 zł – Karta Tancerza*

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację / 1 KARTĘ)

Ulgowe bilety przysługują wyłącznie studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (licencjackich i magisterskich, do 26 roku życia), uczniom,  emerytom i rencistom oraz na Kartę Dużej Rodziny – za okazaniem aktualnej, właściwej legitymacji lub Karty.

Bilety bez zniżek można nabywać w naszym sklepie internetowym: tickets.klubzak.com.pl. Na spektaklach w Sali Suwnicowej liczba miejsc jest ograniczona zgodnie z aktualnym zarządzeniem Rady Ministrów, a udział w wydarzeniach przy zachowaniu dystansu i w masce. Regulaminy sprzedaży znajdują się na stronie Klubu Żak www.klubzak.com.pl

Osoby spóźnione na spektakle teatralne nie będą wpuszczane na widownię po rozpoczęciu spektaklu oraz nie otrzymają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety. Prosimy o punktualne przybycie.

Warunki uczestnictwa w spektaklach zgodnie z aktualnymi zasadami sanitarnymi.

Sprzedaż biletów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00). Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117.

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje na wydarzenie należy opłacić i odebrać w ciągu 3 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 20 miejsc na dane wydarzenie.

Liczba biletów w danej puli limitowana. Zakupione bilety i karnety nie podlegają zwrotom. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT. Na wydarzeniach w Klubie Żak miejsca nie są numerowane.

W Klubie Żak obowiązuje zakaz rejestracji imprez i zakaz robienia zdjęć profesjonalnym sprzętem w trakcie koncertów, przedstawień, seansów filmowych i zajęć warsztatowych. Klub Żak zastrzega sobie prawo do zmiany programu.

Éva Duda Dance Co „Mirror”. Fot. Dorottya_Ódor

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Gdańsk: Klub Żak, ul. Grunwaldzka 195/197

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close